BLOG
3 Kasım 2021 Çarşamba

5 Yılda Öğrendiğimiz 5 Şey!

5 Yılda Öğrendiğimiz 5 Şey!

“Bugün birisi gölgede oturuyor, çünkü uzun bir zaman önce birisi bir ağaç dikti.”

Warren Buffett

4C1H’nin 5’inci yılını kutladığımız Kasım ayının ilk blog yazısında, yolculuğumuzda öğrendiklerimizi hatırlamak ve edindiğimiz tecrübenin bize kattıklarını  sizlerle paylaşmak istedik.

Büyümek Güzel Şey:

İnceldiğimiz yerden kırılmayıp büyüdüğümüz, hatalarımızdan hep öğrendiğimiz bu süreçte girişimci ruhumuzu hiç kaybetmedik. Büyümek paylaşıldıkça çoğalan bir şey, tıpkı sevgi gibi. Biz de müşterilerimizle birlikte büyüdük ve kadın liderliği daha anaç olduğundan mıdır bilinmez sadece ajansımızın büyümesini değil, çalışan deneyimi kavramının da sektörde büyüyüşünü keyifle gözlemledik. Tek kişilik bir hayal şimdi bir ekibin hayaliyse bunu büyüme azmimize borçluyuz.

Kolektif Gelişim Bir Yaşam Biçimi:

“Olduğumuz şey kalarak, olmaya ihtiyaç duyduğumuz şeye dönüşemeyiz diyor,” Oprah Winfrey. Ekibimizde; reklam, insan kaynakları, kurumsal iletişim gibi farklı kariyerleri denemiş arkadaşlarımızla kendini geliştirmek kavramı üzerine ne zaman konuşsak, yaptığımız işe bir kez daha aşık oluyoruz. Çok şey bilmeye değil, çok şey öğrenmeye odaklanıyoruz. Çünkü yıl 2021 ve pandemi gösterdi ki, bildiğimiz her şeyi unutmamız gerekebilir. Biz öğrenmeye ve bilgiyi paylaşmaya inanıyoruz. Kişisel ve kolektif gelişimimiz el ele yürüyor ve böyle olmasından büyük keyif alıyoruz.

Bazı “Hayır”lar Yararlıdır:

İngiltere’nin eski başbakanlarından Tony Blair, “Liderlik hayır deme sanatıdır, çünkü evet demek çok kolaydır” diyor. Haksız da sayılmaz. 4C1H olarak biz müşterilerimizin haklarını korumayı ve bunun için onlara karşı dürüst olmayı görev biliyoruz. Birlikte çalıştığımız markalara en iyi hizmeti sunabilmek için  kaynaklarımızı en adil şekilde kullanacak şekilde haraket ediyoruz. Söz konusu iş olunca niteliğin nicelikten daha önemli olduğuna yürekten inanıyoruz ve seçimlerimizin hakkaniyetli olmasına özen gösteriyoruz. Müşterilerimiz ile ortak değerlere ve iş etiğine sahip olduğumuzda ortak iş hedeflerine ilerlememiz kolaylaşıyor. Hayat da herkes için güzelleşiyor. Eh, sonuçta hayata bir kez geliniyor. Biz yaptığımız işten hem müşterilerimiz hem de biz keyif alalım istiyoruz.

Bütüne Hizmet Kendine Hizmettir:

Mahatma Gandhi, “Başkalarına hizmet etmek bizi onlara liderlik etmeye hazırlar” diyor. Liderlik etmeyi rehberlik etmek gibi de düşünebiliriz. İşin geleceğinde hiyerarşik yapı eskisinden çok farklı. Liderlere her zaman ihtiyaç var ancak daha da çok ihtiyaç duyulan şey insanlara hizmet eden işler yapacak ve bundan bizim gibi keyif alacak insanlar bulmak. Çalışanların hayatına dokunmayı seviyoruz. Sektördeki know-how’ımızı kullanırken işimize her zaman empati katıyor ve insanı anlamaya çalışıyoruz. Nihayetinde hayatına dokunduklarımız da birilerinin hayatına dokunuyor, bu sayede biz de daha mutlu bir toplum yaratmaya katkıda bulunmuş oluyoruz. Daha ne isteriz?

Birlikte Başarmak Gibisi Yok:

Size burada ekip çalışmasının öneminden ya da takım ruhunun faydalarından bahsetmemize gerek yok, bunlar bilinen kısımları. Ancak biz 4C1H ekibi olarak, birbirimizin başarısını ortak başarımız olarak görmekten mutluluk duyuyoruz. Elbette kişisel başarılar için birbirimizi takdir ediyoruz, ama birlikte başarmak ve başarıya kolektif bir çaba ile ulaşmak da çok keyifli. Becka Schoettle “Birlikte, sıradan insanlar sıradışı şeyler başarabilir” derken galiba bizden bahsediyormuş. Şaka bir yana, biz de bu söze yürekten katılıyoruz. Bir kadın girişimcinin hayali olarak başlayan ve çoğunluğu kadınlardan oluşan bir şirket olarak, ilhamımızı birbirimizden ve işimize duyduğumuz merak, sevgi ve heyecandan alıyoruz.

Bu yazıyı noktalarken, buraya kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz. 4C1H’yi desteklediğiniz, yolculuğumuza eşlik ettiğiniz için iyi ki varsınız. Dileriz bu yolda bizimle yürümeye, bizimle iş yapmaya, bizimle birlikte büyümeye ve bizimle gölgesinde birilerinin oturacağı ağaçlar dikmeye devam edersiniz.

Çalışan deneyimi ve işveren markası danışmanlığı ile ilgili tüm sorularınız için bize hello@4c1h.com’a mail atarak ulaşabilirsiniz.

 

 
Blog Yazıları

İletişim

 

Suadiye Mahallesi Öncü Sokak
Büyükhanlı Sitesi B Apt. No:2/1
D:14 Kadıköy İSTANBUL 

Formu doldurarak veya
hello@4c1h.com email adresi ile bize ulaşabilirsiniz.
    LinkedIn’de takip et     Youtube'da takip et     Instagram'da takip et
up