BLOG
Thursday, February 14, 2019

4 Soru 1 İnsan'da Bu Hafta: Senem Korol

4 Soru 1 İnsan'da Bu Hafta: Senem Korol

Geçtiğimiz hafta duyurduğumuz 4 Soru 1 İnsan projemiz sayesinde 4C1H'de günlük motivasyonumuzun çok büyük kısmını oluşturan insan hikayeleri biriktirme mutluluğuna hep birlikte devam edeceğiz. Çalışan deneyimi ve işveren markası alanlarında söyleyecek sözleri olan; ister markalardan ister tedarikçilerden, farklı alt yapılardan ve farklı görevlerden birçok farklı insan ile bir araya geleceğiz. İşveren markası ve çalışan deneyimine nasıl baktıklarını, bugüne kadar neler yaptıklarını 4 soruda enine boyuna öğreneceğimiz projemizin ilkine Sanofi Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Senem Korol ile başlıyoruz. Kendisine katılımı için çok teşekkür ediyoruz! 

  • Çalışan Deneyimi sizin için ne ifade ediyor?

Çalışan deneyimi benim için insan kaynakları olarak hayata geçirdiğimiz her türlü aktivitenin yüksek performanslı diğer şirketlerden daha iyi olduğunu çalışanımıza göstermemiz ve neden Sanofi’de çalışmayı tercih etmeleri gerektiğini açık bir şekilde anlatmamız demek. Basitçe tanımlamam gerekirse de benim için çalışan deneyimi, kurumun çalışanlarına verdiği değerin yansımasıdır.

  • 2019 Çalışan Deneyimi açısından Sanofi’de nasıl başladı?

2019 Çalışan Deneyimi olarak Sanofi’de oldukça heyecanlı başladı.

‘'Top Employer Ödülü’’ne ilk kez layık görüldüğümüz bu sene büyük bir heyecan ile bu haberi çalışanlarımızla paylaştık. Tüm çalışanlarımız için Top Employer seçilmiş bu şirketin bir parçası olmak büyük bir gurur kaynağı haline dönüştü. 

  • 2019’da Çalışan Deneyimi planlarınız neler?

2019 yılında bizi Top Employer olmaya götüren kritik uygulamalarımızı daha da iyileştirmek, çalışanlarımızın her sabah büyük bir heyecan ile şirkete gelmelerini sağlayacak yeni pratikler hayata geçirmek planlarımız arasında. Bunların en kritik ana başlıklarını gelişim odaklılık ve yüksek performanslı kültürün güçlendirilmesi olarak özetleyebilirim.

  • Çalışan Deneyiminin Müşteri Deneyimi ile ilintisinden bahseder misiniz?

Çalışan deneyiminin benim için anlamına baktığınızda da net olarak görüldüğü gibi müşteri deneyimi dışarıda ürünlerimizi kullanan kişilere gösterilen yaklaşımken aynısı insan kaynakları yaklaşımları ile çalışanlarımıza yaşattığımız deneyim. Kelime olarak bile çalışan yerine müşteri yazdığınızda anlamın hiç değişmeyeceğini görebilirsiniz. 

 
Articles

Contact

 

4C1H Strategy & Content & Design Office

Koşuyolu Mahallesi,
Cenap Şehabettin Sokak 
114/3 Koşuyolu/Kadıköy, İstanbul

4C1H Event & Meeting Office

ATÖLYE // bomontiada
Tarihi Bomonti Bira Fabrikası
Silahşör Cad. Birahane Sok.
No. 1 - Şişli, İstanbul

 

You may contact us via hello@4c1h.com
or by filling the form below:
    Follow on Linkedin     Follow on Youtube
up