BLOG
1 Aralık 2021 Çarşamba

2022'de Çalışan Deneyiminde Bunlara Dikkat!

2022'de Çalışan Deneyiminde Bunlara Dikkat!

Yeni normalde birçok şey değişti ve çalışan deneyimi de değişimden nasibini aldı. Gallup’un araştırmasına göre 2019’dan 2020’ye geçişte çalışan bağlılığı %22’den %20’ye düşmüş. Üstelik bu düşüş global ekonomiye tam 8.1 trilyon dolara malolmuş. 2022’ye geri saymaya başladığımız şu günlerde insan kaynakları ekipleri çalışan deneyiminde nelere dikkat etmeli, gelin bugün kısaca göz atalım.

Uzaktan ve Hibrit Çalışmada Katılımı Arttırmak Lazım

İşin geleceğine uyum göstererek artan çalışma modellerinizle beraber artan verim, karlılık ve müşteri memnuniyeti ister misiniz? Kim istemez! Peki nasıl? Elbette insan kaynakları stratejinizde bitiyor her şey. İK stratejinizi sadece iş hedeflerini değil çalışanların istek ve ihtiyaçlarını da gözeterek oluşturursanız anlamlı bir çalışan deneyimi yaratabilirsiniz.

İş Hedeflerinizi BT Desteğiyle Çalışan Deneyimi ile Hizalayın

Çalışan katılımı istiyorsanız dijital çalışan deneyiminizi iyileştirmeniz şart. Teknoloji uygulamalarının etkinliğini ölçmek için verilerden ve işlemsel geri bildirim döngülerinden yaralanmalısınız. Böylece deneyim boşluklarına ilişkin öngörü elde edebilirsiniz. Bu öngörüler gelecekteki projelerin planlanmasına ve gelecekteki teknoloji yatırımları için uygulama risklerinin azaltılmasına yardımcı olur.

Farklı Yerlerde Çalışanların Yaşam Döngülerini Yönetmek

İşe alımdan işten çıkışa dek çalışan yaşam döngüsü boyunca görünürlüğü ve şeffaflığı sürdürmek için önemli temas noktalarında geri bildirim ve içgörü edinmek şart, hele ki çalışanlarınız uzaktan çalışıyorsa. Çalışan yaşam döngüsünün holistik bir bakış açısıyla yönetilmesi çok önemli.

Performans Analizlerini Yeni Bir Bakış Açısıyla Ele Almak

Kişiselleştirilmiş temas noktaları ve geri bildirim kültürü ile desteklenmiş bir performans analizi tasarlayın. Kişiselleştirilmiş raporlar, zengin niteliksel geri bildirim ve boşluk (gap) analizi ile IK yöneticileri doğru kariyer yol haritasını hazırlayarak performans artışını sağlayabilirler.

Çalışan Beklentilerini ve Neyin Memnuniyet Sağlayacağını Anlamak

Yan haklar ve ödüllendirme çalışan deneyimi denkleminin önemli bir parçası. Ancak unutmayın zaman değiştikçe çalışanların beklentileri de değişiyor. Eskiden ek ödeme gibi görülen yol ve yemek gibi şeyler şimdi zaten olması gereken şeyler gibi görülüyor. Peki en iyi çalışan paketini nasıl tasarlarsınız? Yapılabilecek en iyi şey bu paketi çalışanlarınıza ne istediklerini sorarak onların geri bildirimi ile hazırlamak. Bu konuda çalışan geri bildirimlerini ve beklentilerini operasyonel verilerle ilişkilendiren teknolojik bir sistemden destek alabilirsiniz.

Bu yazıda bu makaleden yararlanılmıştır.
Blog Yazıları

İletişim

Suadiye Mahallesi Bağdat Caddesi

No:399/B K:1 D:1

Kadıköy/İstanbul

 

Formu doldurarak veya
hello@4c1h.com email adresi ile bize ulaşabilirsiniz.
    LinkedIn’de takip et     Youtube'da takip et     Instagram'da takip et
up