BLOG
5 Ocak 2023 Perşembe

2022’ye Sevgilerimle!

2022’ye Sevgilerimle!

2022’yi iyisiyle kötüsüyle geride bıraktık. Ülke gündemi bir yana benim için yeniliklerle dolu bir seneydi. Bu yeniliklerden biri de 4C1H ile başlayan yolculuğum oldu. Temposu yüksek, keyifli ve bir o kadar da öğretici bir yıl geçirdim.

Peki neler mi öğrendim?

Çalışan deneyimi neymiş böyle!

İşin içine girdikçe 4C1H’nin H’si “human” yani “insanı” odağına alan bu kavramın ne kadar değerli olduğunu öğrendim. Çalışan bağlılığının şirketler üzerindeki büyük rolü, bu konuda yapılan araştırmaların verileri, sürekli şekillenen trendler, değişen iş dünyası, işin geleceği… Sonu olmayan, kocaman bir dünya! Önemi günden güne artan bu sektörde yer almak oldukça mutluluk verici.

Kurum kültürü olmazsa olmaz!

Amerikalı Girişimci Gary Vaynerchuk’un çok güzel bir sözü var: “Kurum kültürü başarılı bir organizasyonun bel kemiğidir.”

Biz de bu vizyondan yola çıkarak geçen sene belli dönemlerde bir araya geldik ve felsefemizi, kültürümüzü birlikte inşa ettik, kültür kitabımızı yarattık. Yaratırken de daha önce deneyimlemediğim bu sürecin ne kadar gerekli ve faydalı olduğunu gördüm. Şimdi ise belirlediğimiz rutinleri, kültürümüzü odağımıza alarak daha sağlam ilerleme zamanı!

Kültür kitabımızı merak edenleri buraya bekleriz: https://4c1h.com/img/4C1H_PLAYBOOK.pdf

Content is king!

Düşünmek, hayal etmek, üretmek… Ürettiklerinizin bir ürün haline geldiğini, mesajların kişilere net bir şekilde ulaşarak etki yarattığını, bir klavye ile harflere basarak başlayıp somut bir şeye dönüştüğünü görmek o kadar değerli ki! 

Uzaktan çalışma varsa uzaktan iletişim de olur!

Uzaktan çalışmanın bir getirisi de teknolojinin nimetlerinden faydalanarak iletişim kurmak. Her sabah yaptığımız toplantılar, birbirimize gönderdiğimiz komik videolar, kısa telefon görüşmeleri aslında uzaktan iletişimin ne kadar keyifli ve sağlam ilerleyebileceğini, güçlü bağlar kurmamıza fayda sağlayacağını en güzel şekilde gösteriyor. 

Uzaktan çalışmanın bir getirisi de toplantı başlamadan 5 dakika önce çamaşır makinesini başlatabilme lüksü… İş-yaşam dengemize sağlık! J

Geri bildirimin gücünü hissetmek

Hem kendi içimizde hem de müşterilerimize danışmanlık verirken altını bastırarak çizdiğimiz bir konu. İlk günkü Pelin ile şu anki Pelin arasındaki gelişimin en etkili yardımcılarından birisi kendisi. Her ay yaptığımız 1-1 görüşmeler, anlık gelen olumlu ya da olumsuz yorumla gelişim alanı yakalamak oldukça öğretici.

Jira ile zaman planlamasında Jedi olmak 

May the technology be with you! Geçtiğimiz yıldan itibaren günlük işlerimizi Jira üzerinden planlamaya başladık. Birbirimize “task”lar açarak hangi iş onayda, hangisi tamamlandı, kaç dakika efor harcadık tek bir sayfa üzerinden görebiliyoruz. Zaman planlamasında uzmanlaşmak için harika! Yan etkisi artık bulaşık yıkadığım zamanı bile hesaplıyor olmam…

Yaratıcılık doğru habitatta gelişen bir yetenektir! 

Her ay Arda Erdik ile ajans olarak buluşup yaratıcılıkla ilgili ufkumuzu genişletiyor, birbirinden değerli bilgiler ediniyoruz. Bu görüşmelerimizden birinde ilk günden itibaren kafamı kurcalayan konu tek bir cümle ile aydınlatıldı: “Yaratıcılık doğru habitatta gelişen bir yetenektir.” Siz de doğru habitatta olduğunuzu düşünüyor musunuz? 

Teşekkürler 2022! Teşekkürler yılımı güzelleştiren ve öğrenme yolculuğumda katkı sağlayan tüm ekip arkadaşlarım! Umarım bu yeni yıl daha çok üreteceğimiz, daha çok hayal kuracağımız, daha fazla öğreneceğimiz bir yıl olur! 

Pelin Teksin

Content & Account Manager
Blog Yazıları

İletişim

Suadiye Mahallesi Bağdat Caddesi

No:399/B K:1 D:1

Kadıköy/İstanbul

 

Formu doldurarak veya
hello@4c1h.com email adresi ile bize ulaşabilirsiniz.
    LinkedIn’de takip et     Youtube'da takip et     Instagram'da takip et
up