BLOG
14 Şubat 2019 Perşembe

4 Soru 1 İnsan'da Bu Hafta: Senem Korol

4 Soru 1 İnsan'da Bu Hafta: Senem Korol

Geçtiğimiz hafta duyurduğumuz 4 Soru 1 İnsan projemiz sayesinde 4C1H'de günlük motivasyonumuzun çok büyük kısmını oluşturan insan hikayeleri biriktirme mutluluğuna hep birlikte devam edeceğiz. Çalışan deneyimi ve işveren markası alanlarında söyleyecek sözleri olan; ister markalardan ister tedarikçilerden, farklı alt yapılardan ve farklı görevlerden birçok farklı insan ile bir araya geleceğiz. İşveren markası ve çalışan deneyimine nasıl baktıklarını, bugüne kadar neler yaptıklarını 4 soruda enine boyuna öğreneceğimiz projemizin ilkine Sanofi Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Senem Korol ile başlıyoruz. Kendisine katılımı için çok teşekkür ediyoruz! 

  • Çalışan Deneyimi sizin için ne ifade ediyor?

Çalışan deneyimi benim için insan kaynakları olarak hayata geçirdiğimiz her türlü aktivitenin yüksek performanslı diğer şirketlerden daha iyi olduğunu çalışanımıza göstermemiz ve neden Sanofi’de çalışmayı tercih etmeleri gerektiğini açık bir şekilde anlatmamız demek. Basitçe tanımlamam gerekirse de benim için çalışan deneyimi, kurumun çalışanlarına verdiği değerin yansımasıdır.

  • 2019 Çalışan Deneyimi açısından Sanofi’de nasıl başladı?

2019 Çalışan Deneyimi olarak Sanofi’de oldukça heyecanlı başladı.

‘'Top Employer Ödülü’’ne ilk kez layık görüldüğümüz bu sene büyük bir heyecan ile bu haberi çalışanlarımızla paylaştık. Tüm çalışanlarımız için Top Employer seçilmiş bu şirketin bir parçası olmak büyük bir gurur kaynağı haline dönüştü. 

  • 2019’da Çalışan Deneyimi planlarınız neler?

2019 yılında bizi Top Employer olmaya götüren kritik uygulamalarımızı daha da iyileştirmek, çalışanlarımızın her sabah büyük bir heyecan ile şirkete gelmelerini sağlayacak yeni pratikler hayata geçirmek planlarımız arasında. Bunların en kritik ana başlıklarını gelişim odaklılık ve yüksek performanslı kültürün güçlendirilmesi olarak özetleyebilirim.

  • Çalışan Deneyiminin Müşteri Deneyimi ile ilintisinden bahseder misiniz?

Çalışan deneyiminin benim için anlamına baktığınızda da net olarak görüldüğü gibi müşteri deneyimi dışarıda ürünlerimizi kullanan kişilere gösterilen yaklaşımken aynısı insan kaynakları yaklaşımları ile çalışanlarımıza yaşattığımız deneyim. Kelime olarak bile çalışan yerine müşteri yazdığınızda anlamın hiç değişmeyeceğini görebilirsiniz. 

 
Blog Yazıları

İletişim

 

Suadiye Mahallesi Öncü Sokak
Büyükhanlı Sitesi B Apt. No:2/1
D:14 Kadıköy İSTANBUL 

Formu doldurarak veya
hello@4c1h.com email adresi ile bize ulaşabilirsiniz.
    LinkedIn’de takip et     Youtube'da takip et     Instagram'da takip et
up