BLOG
21 Nisan 2021 Çarşamba

4C1H’de Neler Oluyor? - Bahar Tazeliği

4C1H’de Neler Oluyor? - Bahar Tazeliği

“Zamanların en iyisiydi, zamanların en kötüsüydü, hem akıl çağıydı, hem aptallık, hem inanç devriydi, hem de kuşku, Aydınlık mevsimiydi, Karanlık mevsimiydi, hem umut baharı, hem de umutsuzluk kışıydı, hem her şeyimiz vardı, hem hiçbir şeyimiz yoktu...” diye başlar Charles Dickens’ın meşhur romanı. Yaşadığımız şu günlerdeki bizi, bize daha iyi anlatacak başka kelimeler bulamazdık sanıyoruz.

 

Koskocaman, karanlık bir kış gibi gelen bir senelik pandemi yolculuğunu geride bıraktık, ikinci seneye baharın gelişi ile birlikte daha iyi gireriz diye düşünürken yeniden yükselen sayılar ile içimizdeki korkular da yükselişe geçti. Farklı farklı yollardan geçiyoruz, kendi hikayelerimizi aynı fanusun içinde bambaşka kalemlerle yazıyoruz. Toplumsal ve ekonomik açıdan yaşadığımız bu hızlı değişimleri de ekleyince, ortaya karışık, zengin içerikler çıkıyor. Duygularımız ortak ama onları yönetim şeklimizle farklılaşıyoruz sanki. Bazımız daha iyi, bazımız dipte, yollarımızda yürüyoruz. Ortak olan bir konu da hepimizin aynaya baktığında "Aferin sana!" denmesini fazlasıyla hak etmesi...

 

Zamanların bu hem en iyisi hem en kötüsünde bizim kalemimiz neler yazıyor; şimdi biraz bunların üzerine sohbet edelim isteriz. 

 

4C1H’de biz, işlerimize her zamankinden farklı sarıldık. Artık tamamen uzaktan çalışmaya geçtik, fiziksel ofisimizi kapattık. Terzi kendi söküğünü dikemez klişesini kırıp kendi güçlü kurum kültürü hikayemizi fiziken dokunmadan ama kalpten bağlanarak yazıyoruz.

 

Çoğunluğu kadın çalışanlardan oluşan bir takım olarak bambaşka konulara da kafa yoruyoruz. İnsanın halinden anlamak felsefesi bizim çıkış noktamız, kendi hallerimizi dinleyip, içinde bulunduğumuz toplumu daha iyi bir hale getirmek için de kolları sıvadık. İstanbul Sözleşmesi’nin de kaldırılması ile birlikte kadınların sesini duyurmasına her zamankinden daha çok destek olmak adına konuşuyoruz, yazıyoruz, çiziyoruz. Toplumsal cinsiyet eşitliği, kapsayıcılık, katılım ve çeşitlilik gibi konularda kendimizi geliştirirken iş ortaklarımız için de projeler üretiyoruz.

 

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde ürettiklerimizle de bunun meyvelerini topladık.  Kadınlar Günü’nü kutlanacak bir gün olarak ele almadık, bilinçlenmek için bir fırsat olarak gördük. Gilead Sciences ve Esas Gayrimenkul’de The School of Life ve YANINDAYIZ Derneği ile iş ortaklığı yaparak toplumsal cinsiyet eşitliği atölyeleri düzenledik. Penti, kendi çalışanları ile eşit bir dünyada nelerin farklı olacağına, düzenlediği workshop ile yanıtlar aradı. VitrA ise kadın emeğini desteklemek için Nahıl’daki ürünlerden satın aldı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne de ayrıca bağışta bulundu.

 

Daha detaylı haberlerimiz için sizi bir fincan kahve eşliğinde bültenimizi okumaya davet ederken, hatırlatmak istediğimiz bir şey var; bugünlerden hepimiz kendi var olma sebebimizi, anlamımızı bularak daha iyi bir halde çıkabiliriz. Çıkarken zorlansak da o zorlukların hikayelerimizi sıradanlıktan kurtarıp nefis bir hale getirdiğini unutmamak da kulağımıza küpe olsun!

 

4C1H Takımı

 

Domino’s Pizza ile Büyüme Hikayeleri

 

2021 yılının ilk çeyreğinde, leziz pizzaları ile midelerimize bayram ettiren Domino’s Pizza müşteri portföyümüze katıldı! Büyüme hikayelerini yazacağımız marka ile hayal ortağı olan takım üyelerinden franchiseelara, satışın en iyilerine, pizza ile ilgili her şeye, kriz anlarından kurtaran formüllerin bulunduğu Evreka anlarından geçmişe yolculuk yapacağımız tbt’lere kadar çok çeşitli yelpazede “Ben Varsam Domino’s Var” diyenlerin hikayelerini görünür kılacağız. Bu hikayeler için şimdiden çok heyecanlıyız!

 

Aydem Enerji ile Çalışan Deneyimi Tasarımı & İşveren Markası

 

Bu yeni senenin yeni iş ortaklarından biri de Aydem Enerji! Enerjide öncü, 12.000 çalışandan oluşan bu büyük marka ile İnsan Kaynakları’nın faaliyet raporunu hazırlayarak ısınma turları attık. Ardından çalışan deneyimi tasarımı ve işveren markası kurulumu için kolları sıvadık. Çıkacağımız bu uzun yolculukta daha yapacak çok işimiz var!

 

 

Penti’nin Ritmi’nde Yeni Müzikler

 

Penti, yılın ilk çeyreğini her zamanki yüksek temposu ile tamamladı. Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Takımı’nı tamamen gönüllü üyeleri ile kuran Penti, bu konuda uzmanlardan destek alarak içerideki süreçleri katılım çeşitlilik kapsamında iyileştirmek yolunda önemli adımlar atıyor. Yetenek takımlarının dijitalleşme projeleri de eş zamanlı yürürken aday deneyiminden lider iletişimine birçok farklı konuda çalışan deneyimi projeleri geliştirdiğimiz Penti’de müziğin sesi hiç kısılmıyor!

 

Magmaweld’de Yeni Dönem

 

1 yıl önce yaptığımız odak görüşmeler sonunda gelişim alanlarını belirlediğimiz ve proje ekipleri ile beraber birçok yeni uygulamaya imza attığımız Magmaweld’de, danışmanlığa devam ettiğimiz yeni dönemi nabız anketimiz ile karşılayacağız. Çalışanları dinlemeye, anlamaya ve bağlılıkları için projeler üretmeye devam!

 

Esas Gayrimenkul’de Sürdürülebilirlik Zamanı

 

Topluma duyarlı şirket değerini gerçekten yaşayan ve yaşatan, tüm çalışanlarının da bu değeri yürekten desteklediği Esas Gayrimenkul, WWF ile Yeşil Ofis Projesi için kolları sıvadı! Ofislerden uzak olduğumuz için şimdilik bilinçlendirme ve doğru bilgi akışı ile bu dönüşümü evlerde sürdürme kararı alan Esaslıların çevreci projelerini biz de dört gözle bekliyoruz!

 

Eczacıbaşı Yapı Gereçleri’nde İş Yaşam Dengesi 


Eczacıbaşı Yapı Gereçleri, Eczacıbaşı Topluluğu’nun daha katılımcı, daha etkin, daha kısa ve öz toplantılar için merkezi olarak başlattığı Senin Zamanın projesi kapsamında kanayan yaralara parmak basıyor! İş-yaşam dengesinin biraz şaştığı ve linkten linke koştuğumuz bu hengameli günlerde hem öğle aralarının sınırlarını net olarak belirlemek hem de toplantı alışkanlıklarımızı yeniden değerlendirmek için tüm yöneticilerden imzalı söz alan Eczacıbaşı Yapı Gereçleri, zamana hak ettiği değeri veriyor.

 

Gilead: Farklılıktan Bütün Olmak

 

İç iletişim ajansı olduğumuz Gilead Türkiye ile yepyeni bir sayfa açtık! Çok seslilik, cinsiyet eşitliği, katılım ve çeşitlilik gibi konuları benimseyen Gilead’da, tamamen gönüllü üyelerden oluşan ve 3 yıldır var olan Katılım ve Çeşitlilik grubunun da danışmanı olduk! Global katılım ve çeşitlilik konularının yerele uyarlamasında stratejisini belirlediğimiz Gilead ile bu yeni iş birliğine Cinsiyet Eşitliği ve Bilinçsiz Ön Yargılar atölyesi ile başlayacağız. Hep birlikte imza atacağımız projeler için oldukça heyecanlıyız!

 

Mars Sportif’in Eğitim ve Gelişim Yolculuğu

 

Aramıza yeni katılan müşterilerimizden biri de Mars Sportif. Gelişim odaklı Mars Akademi altında eğitmenlere, satış profesyonellerine ve kulüp yöneticilerine verilecek özel eğitim yolu ile ilgili markalama çalışmalarını birlikte yürütüyoruz. Mars Sportif bize çok fit oldu!

 

AvivaSA ile İyilik Seninle Diyen Bir Wellbeing Projesi

 

İyi hissetmenin önemini son bir senede çok iyi anladık! AvivaSA da fiziksel, bedensel ve zihinsel boyutları ile İyilik Seninle adını verdiği wellbeing projesinin lansmanını yaptı. Aylık dopdolu takvimleri ile AvivaSAlı çalışanlara birçok farklı etkinlik fırsatı sunan markanın İyilik Seninle programının lansmanını birlikte çalıştık hatta bir de film çektik! İzlemek isterseniz linke tıklayabilirsiniz!

 
Blog Yazıları

İletişim

Suadiye Mahallesi Bağdat Caddesi

No:399/B K:1 D:1

Kadıköy/İstanbul

 

Formu doldurarak veya
hello@4c1h.com email adresi ile bize ulaşabilirsiniz.
    LinkedIn’de takip et     Youtube'da takip et     Instagram'da takip et
up