BLOG
17 Temmuz 2017 Pazartesi

4C1H'de Neler Oluyor?

4C1H'de Neler Oluyor?

Yola çıktığımızda varlık nedenimizin “insanla insan için çalışmak” olduğunun altını çizdik.Hem insan kaynakları hem de iletişim tecrübemizle kurum kültürü, değişim yönetimi, işveren markası ve çalışan deneyimi iletişimi üzerine yapacak çok fazla projenin oluğunu da çok iyi biliyorduk. Birlikte çalıştığımız birbirinden güzel insanların işlerine duydukları değeri ve anlamı ortaya çıkarıp bu harika işlerin parçası olmak bizim içinse çok anlamlı. İnandığımızsa birlikte iyi bir takım olmak. O takım ruhu nasıl mı oldu gelin projelerimizle açıklayalım:

AvivaSA’yla 1-0 Fark Attık

İşveren markasını kurup yönetmek yetmez deyip asıl önemlisi kurum kültürünü değiştirmek olduğunu savunan AvivaSA, kültür dönüşüm programını başlattı.Adına da “1-0 Fark At” diyerek insanı odağa koydu, böylelikle hem müşterilerini hem de çalışanlarına aynı değeri verdiklerini bir kez daha gösterdi. Uzun soluklu projenin ilerleyen dönemlerinde neler olacağını yeniden sizlerle paylaşacağız.

 

KoçZer’de Geleceğin Resmi’ne “Yarının Keşfi” dedik

Yeni dönem stratejisinin belirlenmesi üzerine kurum kültürü vizyon ve misyonunu birleştirerek geleceğin resmini ortaya koyan KoçZer, yenilikçi satın alma çözümleri ile yarını işaret etti. “Tutkulu bir ekiple ilkleri başaran, müşteri memnuniyeti için çalışan yarının şirketi olmak” mottosunu ise tüm çalışanlarına “Yarının Keşfi” olarak anlattık. Tüm insan kaynakları süreçlerini de bu markanın altında yönetecek olan Zer, İK projeleriyle bu yıla damgasını vuracak.

 

Pegasus’un Liderleriyle, “Gücüne Odaklan” dedik

Yeni dönemin en önemli konusu belirsizlikle baş etmektir. Pegasus ise belirsizlikle baş etme sanatını “Gücüne Odaklan” konseptiyle 2017 Liderler Toplantısı’nda tüm liderlerine açıkladı.Belirsizliğe tahammül etme becerilerini kendi güçlerine odaklanmak olduğunun altını çizdik. Önce dayanıklı ol, kendine güven, cesaretini topla ve çevik ol diyen ve güçlerini ortaya koyan yaklaşık 200 Pegasus lideriyle bir aradaydık.

 

Açık Kapı Günü’nde, Tezgahçılar’daydık

Baldan tatlı eğitimler tasarlayan Tezgahçılar’ın 1 gün boyunca herkese açık olan Açık Kapı Günü’nde Serdar Kuzuloğlu, Aydan Bayır, Zinnure Türe, Burak Bulut, Sena Taşkapılıoğlu, Arda Yiğithan Orhan gibi birbirinden başarılı eğitmenlerin yer aldığı günde “Hikayenin Merkezinde Ne Olmalı”eğitimini verdik.

 

3. Geleneksel “the HR comm”da, İK İletişimi Profesyonelleriyle yine bir aradaydık!

31 Mayıs Çarşamba günü KoçPera’da düzenlediğimiz 3. Geleneksel the HR communicators etkinliğinde AvivaSA, İşveren Markasından Kültür Değişimi Programı konu başlığı ile konuğumuzdu. Rönesans Holding, İNGBank, Mapfre, Türk Telekom, BriSA, Domino’s, L’Oreal gibi şirketlerin İK İletişim Profesyonelleriyle ve danışmanlarımızla yine gücümüzü gösterdik, “birlikteyiz, birlikte öğreniyoruz” dedik.

 

YAKINDA NELER VAR?

Çalışan Deneyiminde Yerim Neresi?

İşveren markası, kurum kültürü diyoruz, trendlerini takip ediyoruz, çalışan deneyimi deyince hangi projeleri tam olarak gerçekleştiriyoruz, bunun ne kadar içindeyiz?Sorunsalına yeni bir damga vuruyoruz! Türkiye’de çalışan deneyimi denildiğinde hangi iletişim projelerini gerçekleştiriyoruzun değerlendirmesini yapacağız ve çalışan deneyimi 2017’de genel olarak yerimizi konumlandıracağımız bir anket paylaşacağız.

Sonrası mı? Bir sonraki the HR communicators’ta nerede olduğumuzu hangi şirketler hangi projeleri daha çok yapıyor ve yurt dışına göre ne durumdayız ona bakacağız. Var mısın katılım göstermeye?

Temmuzda the HR communicators’ta sürprizlerimiz var!

Yeni projelerimize çalışıyoruz, yeni mi yeni güzel mi güzel işler yapmaya tüm içtenliğimizle ve tutkumuzla devam ediyoruz En başında dediğimiz gibi inandığımız, birlikte iyi bir takım olmak.Birlikte yepyeni işlere imza atmak. O zaman tek yapmanız gereken, bizimle iletişime geçmek ve bizi izlemeye devam etmek.  

Süreçte bizimle olan herkese teşekkürlerimizle

Sevgiyle,

Pınar Yarar
Blog Yazıları

İletişim

Suadiye Mahallesi Bağdat Caddesi

No:399/B K:1 D:1

Kadıköy/İstanbul

 

Formu doldurarak veya
hello@4c1h.com email adresi ile bize ulaşabilirsiniz.
    LinkedIn’de takip et     Youtube'da takip et     Instagram'da takip et
up