BLOG
5 Mayıs 2022 Perşembe

4C1H'de Neler Oluyor?

4C1H'de Neler Oluyor?

“İnsan en güç anda bile kendine bir umut yaratmak istiyor.” der Zülfü Livaneli Serenad kitabında.
 
Şimdi, ilkbaharın da gelmesi ile birlikte içimizdeki güzellikler ve umut tomurcukları daha çabuk açmak için gün sayıyor. Daha anlamlı, iyiliklerle dolu bir yaşam için 4C1H olarak insanı anladığımız, dinlediğimiz çalışan deneyimi projelerimize giderek büyüyen ekibimizle devam ediyoruz.
 
Umutlu, heyecanlı, istekli ve iyiyiz. Hatırlamaya değer projeler ile geçecek ilkbahar ve yaz yaratmak için kolları çoktan sıvadık bile. Yeni iş ortaklarımızı ve projelerimizi anlatmaya geçmeden önce, bu güzel aylarda hepimizi bir araya getirecek bir etkinliğimizden de bahsedelim:
 
26 Mayıs Perşembe günü Brisa Future of Work grubu ile “Brisa ile İşin Geleceği #seniniçin” diyeceğimiz HR Communicators #23’ü düzenliyoruz! Davet ve bilgilendirme iletişimlerine çok yakında başlayacağımız etkinliğimiz için siz de şimdiden takvimlerinize bir not düşebilirsiniz! Aynı zamanda etkinlik sponsorumuz olan Brisa’nın işin geleceği projelerini çalışanları ile birlikte nasıl ele alıp geliştirdiğini bol bol konuşacağız. Tamamen ücretsiz ve çevrimiçi gerçekleşecek etkinliğimizin konuklarından biri de siz olun!
 
Bu güzel haberimizden sonra, sizi yepyeni çalışan deneyimi projelerimizin haberleri ile baş başa bırakıyor, keyifli okumalar diliyoruz! 

 

Tek Marsh Çok Potansiyel: Yeni Çalışma Modeli İletişimi

Potansiyeli korumak ve güçlendirmek misyonu ile çalışan yeni iş ortağımız Marsh ile Nisan ayında resmen açıkladığı yeni çalışma modelinin iletişiminde Tek Marsh Çok Potansiyel dedik. Yeni modeli ve söylemimizi açıkladığımız bir film ve sık sorulan sorulara yanıt verdiğimiz bir kitapçık hazırladığımız yeni iş ortağımız ile yeni projelerde görüşeceğiz!

Mars Athletic Club ile İyi Yaşam Topluluğu
 
İyi yaşam topluluğuna ait bir kültür kurma misyonuyla ilerleyen Mars Athletic Club ile yepyeni bir hikaye yazmaya başlıyoruz. İşveren markası kurulumu ve çalışan deneyimi projeleri iletişimi alanında birlikte çalışacağımız MAC ile iyi hissetmeye hazırız.

Brisa ile İşin Geleceği #seniniçin
 
Daha esnek, daha çevik bir Brisa için yola çıkarak işin geleceği alanında tamamı çalışanlardan oluşan 12 alt grup kuran eski iş ortaklarımızdan Brisa ile yeniden birlikteyiz! İşin geleceği gruplarına iletişim danışmanlığı verdiğimiz marka ile tüm ekipleri bir komünite olarak ele alıyor, yaptıkları iletişimlerde kendilerini yönlendiriyor, hep birlikte yeni fikirler geliştiriyoruz. 26 Mayıs’ta gerçekleştireceğimiz HR Communicators’ta bu ekibi daha da yakından tanıyacağız!

Değerli Hissettiren Türk Telekom
 
Çalışan deneyimi yolculuğunda beraber ilerlediğimiz Türk Telekom’da yılın ilk döneminde esnek yan haklar programı lansman iletişimi, aday deneyimi ve işe uyum alanlarında tasarladığımız yenilikler üzerinde çalışıyoruz. Bunun yanında siber kahramanları göreve çağırdığımız Türk Telekom CTF Yarışması iletişimi de üzerine keyifle mesai harcadığımız işlerden biri oldu.

Penti ile Yenilenme Hareketi
 
Bu dönemde yalnızca doğa değil, Penti ve işveren markası Ritmik de yenileniyor! Yakın zamanda değişecek marka kimliği ve vaadi ile birlikte 5 seneyi geride bırakan, alanında örnek gösterilen projeleri ile birçok ödülü de toplayan Ritmik işveren markasını da yeniliyoruz. Bunun için başlattığımız Yenilenme Hareketi ile İK ekipleri ile workshoplar yapıyor, C-level yöneticiler ile bire bir görüşmeler yapıyor, hem saha hem genel merkez ekipleri ile odak grup görüşmeleri yapıyoruz. Toplayacağımız tüm bu bilgiler ile yepyeni bir işveren markası ve çalışan deneyimi projeleri geliştireceğiz! Çok heyecanlı olduğumuz bu yenilenme hareketinin dışında Great ve Happy Place to Work iletişimleri, lider iletişimleri, Penti gömleği olarak ele aldığımız yetkinlik seti lansmanı, kıdem etkinliği iletişimi gibi önemli konularla dolu dolu geçen bir dönemi de geride bıraktık!

Bize Her Yer Domino’s
 
Bu şekilde başlayıp Bizde Her Şey Beraber olarak devam ettirdikleri yepyeni sloganları ile 2022 yılına hızlı bir giriş yapan Domino’s ile markanın kendisi gibi tutkulu ve sıra dışı olan iletişimlerimize devam ediyoruz. Yeni marka kimlikleri ile tüm iç iletişim süreçlerini yenilediğimiz Domino’s’ta büyüme hikayeleri, yüksek satış mantalitesi iletişimleri, çat kapı ziyaretleri ve çalışana dokunan proje fikirleri bu dönemde en sık ele aldığımız iletişimler oldu. Yılın ikinci çeyreğinde mahallenin pizzacısı olarak mahallelere değer katan Domino’s’un eğlenceli iletişimlerini yapmaya devam edeceğiz!

Aydem Enerji ile İkinci Senemiz

Bu sene iş ortaklığımızda ikinci seneye girdiğimiz Aydem Enerji’de yılın ilk çeyreği ödüllerle dolu geçti. Türkiye’nin En İyi İşverenleri Listesi’ne 10 grup şirketi ile giren tek firma olan Aydem Enerji, aynı zamanda enerji sektörünün de En Mutlu İş Yerleri’nden biri seçildi. Hem GPTW  hem HPTW iletişimlerini yoğun olarak sürdürdüğümüz markada ek olarak Akademi eğitimi, webinarları ve çalışan destek programı lansman duyurularına da son sürat devam ettik.

Norm Holding ile En İleriye Birlikte
 
En İleriye Birlikte işveren markası altında çalışana dokunan deneyim projeleri tasarladığımız iş ortaklarımızdan Norm Holding ile sürdürülebilirlik, orta-üst düzey yöneticiler ve ekipler arasındaki iletişimlerin geliştirilmesi ve kurum kültürünün güçlendirilmesi alanında çalışmalar yapıyoruz. En İleriye Birlikte giderken atacağımız yeni adımlar için heyecanlıyız!

Gileadlı Olmak İşte Bu Dedirten 3. Yıl

“Gileadlı Olmak İşte Bu!” dediğimiz Gilead ile işveren markası ve çalışan deneyimi yolculuğumuzun 3. yılına girdik. Bu yıl, iç iletişimin yanı sıra liderlik, katılım & çeşitlilik, iş etiği ve yaratıcı projeler gibi gönüllü üyelerle oluşturulmuş çalışma gruplarının da danışmanlık ve ajans hizmetlerini üstleniyoruz. Lider iletişimi kapsamında ise Gilead Türkiye İK Direktörü Elçin Uzun; çalışan deneyimi uygulamalarımızı anlattığı röportaj ile Hürriyet İK’ya konuk oldu.

ESAS Gayrimenkul’de #SeninleBirlikteİyiyiz

İş birliğimizin 3. yılına girdiğimiz Esas Gayrimenkul ile “eğer iyiysek, ekip arkadaşlarımızla birlikte iyiyiz” dedik ve #SeninleBirlikteİyiyiz isimli çalışan esenlik programını başlattık. Program kapsamında fiziksel ve mental sağlık ile dengede kalabilmeyi ön plana koyduk. Birlik hissinin altının çizildiği programda ruhsal, zihinsel, çevresel, toplumsal ve sağlık başlıklarında çalışan deneyimi projelerini hayata geçirdik, yeni projelerimiz içinse heyecanlıyız!

Deneyimlerimizi Paylaşmaya Devam!

Nisan ayında Çalışan Deneyimi Direktörümüz Merve Biçer Arasıl Galatasaray Üniversitesi Pazarlama İletişimi Yönetimi yüksek lisans programının Marka İletişimi dersinin konuklarından biriydi. Çalışan Deneyimi Okuryazarlığı 101 isimli konuşmasında anlamlı çalışan deneyimi tasarımı ile ilgili bilgiler aktardı.
 
Kurucumuz Pınar Yarar ise Discover the Talent etkinliğinde “Nasıl İyi Bir İşveren Markası Olunur?” isimli konuşması ile 17 Mayıs’ta 14.15-14.40 arasında sahnede olacak!

 
Blog Yazıları

İletişim

Suadiye Mahallesi Bağdat Caddesi

No:399/B K:1 D:1

Kadıköy/İstanbul

 

Formu doldurarak veya
hello@4c1h.com email adresi ile bize ulaşabilirsiniz.
    LinkedIn’de takip et     Youtube'da takip et     Instagram'da takip et
up