BLOG
Thursday, March 17, 2022

Çalışanlarınıza Gelişimleri için Alan Sağlıyor musunuz?

Çalışanlarınıza Gelişimleri için Alan Sağlıyor musunuz?

Çalışanlarınıza Gelişimleri için Alan Sağlıyor musunuz?

Çalışan deneyimi kapsamında her gün trendleri takip ediyor, iş ortaklarımıza mutlu bir çalışma ortamı sağlamak adına yeni projeler üretmeye devam ediyoruz. Bu bağlamda çalışanların kendilerini iyi hissettikleri, gelişim gösterebildikleri iş yerleri sağlamak bizim olduğu kadar işverenler için de oldukça büyük bir sorumluluk.

Araştırmalar, çalışanların şirket içi hareketliliğe sahip olduklarında işten ayrılma olasılıklarının önemli ölçüde daha düşük olduğunu gösteriyor. Her sektörde işe giriş çıkış oranları bir hayli yüksekken, yetenekleri elde tutma ve işe alma konusundaki rekabetin 2022’de de devam edeceği bir gerçek. Görünen o ki; işten ayrılmaların ilk nedeni, çalışanların yeni şeyler öğrenme, işlerini ilginç veya zorlu bulma fırsatlarına sahip olmaması.

Bu yüzden işverenlerin yapması gereken şey aslında oldukça açık: Çalışanlarının yeni iç fırsatlar bulmalarını kolaylaştırmak. Haydi gelin bunların yollarına beraber bakalım!

Kariyer Yollarını ve Gelişim Planlarını Belirleyin

Kurum içindeki her rolün, gelecekteki rollere yönelik açık yolları olmalıdır. Yani çalışanlar görev sürelerinin ta en başlarında, sonraki fırsatlarını belirleyebilmeli, liderleriyle birlikte gelişim planları oluşturabilmelidir.

Şeffaf Bir İç İş Piyasası

Şirket içi hareketliliği sağlamak ve mevcut becerilere odaklanmak adına gelecekteki roller şeffaf bir şekilde paylaşılmalı. Böylelikle öğrenme yolculuklarında, bir sonraki rolleri bulmaları için çalışanları güçlendirebiliriz.

Beceriye Dayalı Öğrenme Yolculukları

İleriye dönük plan yapabilmek adına, çalışanların bir sonraki şirket içi hamleleri için beceri boşluklarını doldurma fırsatlarına ihtiyaçları vardır. Peki nasıl bu fırsatlar yaratılır? Uygun eğitimler ve geçici görevler gelişimlerinde yardımcı olacak güçlü yollar olarak sayılabilir.

Haklı olarak, harika bir çalışma ortamı ve kariyer için standartlar yükseliyor ve bu da yetenek savaşını derinden etkiliyor. Bu savaştan galip çıkabilmek için izlenmesi gereken yollardan biri de çalışanlara profesyonel ve kişisel gelişim elde etme fırsatı sağlamak.

Siz de çalışanlarınız için mutlu bir iş ortamı yaratma konusunda destek almak isterseniz bize hello@4c1h.com’a mail atarak ulaşabilirsiniz.

Yazımızda bu makaleden faydalanılmıştır.

Pelin Teksin

Content & Account Manager
Articles

Contact

Suadiye Mahallesi Bağdat Caddesi

No:399/B K:1 D:1

Kadıköy/İstanbul

You may contact us via hello@4c1h.com
or by filling the form below:
    Follow on Linkedin     Follow on Youtube     Follow on Instagram
up