BLOG
13 Ekim 2023 Cuma

Google'ın Altın Anahtarı SEO!

Google'ın Altın Anahtarı SEO!

Nedir bu SEO?

Çoğu kişiye anlaması zor ve karışık bir konu gibi gelse de her gün Google’da arattığımız konu başlıklarının daha üst sıralarda yer alması amacıyla web sitelerinin, web sayfalarının ve içeriklerin optimize edilmesini sağlayan bir uygulamadır. SEO (Search Engine Optimize) arama motoru optimizasyonu anlamına gelir.

İş ilanları ve açık pozisyonlar şirketlere her gün iş kaybına neden olabilir. SEO'nun inanılmaz bir fark yaratabileceği yer burasıdır!

İş arama süreçlerinde online ilanlarla ulaşmanın en kolay yolu kariyer sitelerinden önce her şeyi sorduğumuz Google! Google'da her gün gerçekleştirilen iş aramalarının sayısını göz önünde bulunduralım. Adayların çoğunun bir pozisyonla ilgili detayları ve şirketin kurum kültürü gibi önemli bilgileri web sitesinden almayı tercih ettiğini varsayarsak; kariyer web sitenizin görünür ve iyi optimize edilmiş olmasını sağlamak önemli bir nokta. Mümkün olduğunca uzun vadeli yetenek çekme başarısı için kesinlikle gerekli olduğunu düşünüyorum.

Organik arama, insanların çevrimiçi içeriği keşfetmesi ve erişmesi için en iyi yol olduğundan, web sitenizden gelen organik trafiği artırmak için kitlelerin yayınladığınız dijital içeriği bulup seçebilmesini sağlamak ve SEO'nun en iyi uygulamalarından yararlanmak çok önemlidir.

SEO, işe alım uzmanlarının daha fazla adaya değil, yalnızca doğru adaylara ihtiyaç duyduğu bu felsefede çok önemli bir rol oynayabilir.

SEO, adayların önce şirketiniz hakkında daha fazla bilgi edinmeleri ve daha sonra bunun kendileri için uygun olup olmadığına karar vermeleri için web sitenizin bir vitrin haline gelmesini sağlayabilir.

SEO'nun sürekli olarak ilgili bir kitleye ulaşmanın en uygun maliyetli yol olabileceğini gösteren çok sayıda kanıt olmasına rağmen, karmaşık ve zor gibi görünmesinden midir bilmiyorum SEO'dan hâlâ yeterince yararlanılmıyor.

SEO’yu markamız için efektif kullanabileceğimizin farkına varmamız lazım acilen!

Begüm TURAN

Content & Account Manager
Blog Yazıları

İletişim

Suadiye Mahallesi Bağdat Caddesi

No:399/B K:1 D:1

Kadıköy/İstanbul

 

Formu doldurarak veya
hello@4c1h.com email adresi ile bize ulaşabilirsiniz.
    LinkedIn’de takip et     Youtube'da takip et     Instagram'da takip et
up