BLOG
6 Temmuz 2023 Perşembe

Hem Çalışır Hem Gezerim Diyenler İçin 10 Workation İpucu

Hem Çalışır Hem Gezerim Diyenler İçin 10 Workation İpucu

Tatilin tadı bayram sonrası nasıl da aklımızda kaldı!

Yaz ayları gelince insanın ruhu kıpır kıpır oluyor, araya bir de tatil girerse aklımızı deniz kenarında bir şezlongda bırakıp dönüyoruz işe adeta. Öyle ki, durup dururken deniz kokusu burnumuza kadar gelebiliyor.

Tam da böyle bir anda, “Güneş hala dışarıda ışıldıyor!” diye düşünürken ajansımızın kurucusu Pınar’ın bir keresinde “Biz uzaktan çalışıyoruz, evden değil” dediğini hatırladım.

Uzaktan çalışmanın seyahat ederken çalışabilmek gibi, özellikle bu mevsimde değerlenen avantajları var. Peki, bu avantajı tam anlamıyla gerçekleştirmek için ne gerekiyor?

Çalışırken tatil yapmak için teşvik oluşturması amacıyla, workation yaparken çantamızda ve aklımızda bulunması gerekenleri önce kendim ve ekip arkadaşlarım, sonra ise uzaktan çalışan herkes için bir liste haline getirdim.

İç monologlarımızı evde kalmak için bahanelerle doldurmak yerine, gelin çalışmalı yaz tatili için sırt çantamızı dolduralım!

1. Her şeyden önce sudan, kumdan, topraktan, rüzgardan, soğuk içeceklerden yani tatilin hiçbir tarafından etkilenmeyen bir sırt çantası edinmeliyiz.

2. Elektroniklerin bu serüvende en iyi dostumuz olacağı bir gerçek. Bu nedenle, çantamızı hazırlamaya, bir kenarda unutulup gitmiş taşınabilir şarj aletini bularak başlayabiliriz.

3. Gittiğimiz yerde priz bulamama anksiyetesinin önüne geçmek için çantamıza, çok yer kaplamayacak bir tekli uzatma kablosu atabilir veya bilgisayar için uygun bir taşınabilir şarj aleti seçebiliriz.

4. İşimiz sık sık toplantıya girmemizi gerektiriyorsa, gürültü önleyici kulaklık edinmeyi düşünebiliriz. Unutmayalım ki cırcır böcekleri tam bir baş belası olabilir!

5. Çantamızın büyük bir kısmını dolduracak kablolar için bir elektronik aksesuar düzenleyici çok işimize yarayabilir.

6. Tam da ayaklarımızı uzatacak bir minder, başımızı sokacak bir gölge bulmuşken aniden bir görüntülü arama gelebileceğini unutmamalıyız. Kendimize daha sonra teşekkür etmek için, çantamızın derinliklilerine, tuzlu kaldığı için kırış kırış olduğu halde şık görünebilecek bir gömlek sıkıştırabiliriz.

7. Yanımızda mavi ışık koruyuculu güneş kremi bulundurarak cildimizi hem güneşin hem de mavi ışığının zararlı etkilerinden koruyabiliriz.

8. İnternet bağlantısını önceden düşünmekte de fayda var. Tatil rotamızı kesintisiz internet erişimini göz önünde bulundurarak planlayabiliriz. Mümkün olmadığı durumlarda ise taşınabilir internet veya modemleri değerlendirebiliriz.

9. Gece boyunca yıldızları izlemek ne kadar çekici gelse de ertesi gün çalışmaya devam edeceğimizi unutmamalı, uyku düzenimizi korumalıyız.

10. Uzaktan çalışıyorsak uzun gündüzlerin, serin suların ve güneşin keyfini en iyi şekilde çıkarmak için ihtiyacımız olanlar düşündüğümüzden daha az! Son ama en önemli madde ise: harekete geçmek!

Selen İyicil Mudun

Content & Account Manager

Works from anywhere
Blog Yazıları

İletişim

Suadiye Mahallesi Bağdat Caddesi

No:399/B K:1 D:1

Kadıköy/İstanbul

 

Formu doldurarak veya
hello@4c1h.com email adresi ile bize ulaşabilirsiniz.
    LinkedIn’de takip et     Youtube'da takip et     Instagram'da takip et
up