BLOG
6 Ekim 2022 Perşembe

HR Communicators #24’e Dair Notlar

HR Communicators #24’e Dair Notlar

İnsan kaynakları ve çalışan deneyimi alanında birçok profesyonelden bilgi ve deneyimlerini dinlediğimiz HR Communicators etkinliğimizi geçtiğimiz Cuma günü 24. kez gerçekleştirdik!

Açılışını Partner & İş Geliştirme ve Müşteri İlişkileri Direktörümüz Aslı İlmez Yılmaz’ın moderasyonluğunu yaptığı 24. etkinliğimizde, Kurucumuz & Kültür Tasarımcımız Pınar Yarar ve CultureBrained® Kurucusu & CEO'su Aga Bajer ile kurum kültürünün nasıl oluşturulduğunu konuştuk! 

 

İşte etkinliğimize dair notlar!

“Kültür görünmez bir güçtür.” diyor Aga Bajer.

Takım içerisinde yer alan herkesin birbirinden öğrendiği, yapılan işin eğlenceli ve anlamlı hale geldiği bir kurum kültürü oluşturmanın önemine değinen Aga Bajer, bu görünmez gücün aslında ne kadar büyük etkileri olduğunu aktardı.

Peki toksik kültürler? Onları da kanayan yara olan “turnover”ların asıl sebebi olarak gösterdi ve toksik bir kültür ile baş etmenin yolları hakkında ipuçları verdi.

Adını sıkça duymaya başladığımız sessiz istifa konusu hakkında da görüşlerini paylaşan Aga Bajer, bu konunun kurum kültürü ile bağlantısından ve kültür için yapılan yatırımların olumlu dönüşlerinden bahsetti. “Yazılmamış kurallar davranışları şekillendiriyor.” diyerek sözlerine devam eden Aga, uzun zamandır bizim de gündemimizde olan kültür kitabının nasıl oluşturulacağına ve temelinde yatan elementlere değindi.

4C1H’nin de “H”si olan “human”, insan kavramının ve beraberindeki duyguların öneminin altını çizen Aga, insan hikayelerinin ve deneyimlerinin şirketin DNA’sı üzerinde büyük rolünü aktarmayı da unutmadı.

Katılımcıların sorularını cevaplayarak sözü Kurucumuz & Kültür Tasarımcımız Pınar Yarar’a bıraktı.

 

Ve sıra bizi uzun zamandır heyecanlandıran Kültür Kitabımıza geldi!

2016’dan beri içinde bulunduğumuz çalışan deneyimi sektöründe en başından beri söylediğimiz şey insanı merkeze koyan, anlayan yönetim bakış açılarının bu işin en önemli dinamiği olduğuydu.

Odağımıza bu konuları alarak tüm iş ortaklarımızın ekipleri için güçlü bir deneyim ve kültür kurmaya devam ederken, kendi söküğünü dikemeyen terzilerden olmak istemedik!
 
Etkinliğimizin devamında ise Pınar, ayağımızı yere sağlam basarak güçlü bir şekilde ilerlemek için 4C1H ekibi olarak kültürümüzün temellerini nasıl oluşturduğumuzu anlattı ve birlikte oluşturduğumuz Kültür Kitabımızda yer alan felsefemizi ve rutinlerimizi aktardı. Rutinlerimize dair detayları sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz!

Etkinliğimize gösterdiği katılım için Aja Bajer’e teşekkür ediyor, kendisini daha yakından takip edebilmeniz için tüm kanalları aşağıda paylaşıyoruz.

https://www.agabajer.com/resources/

https://www.agabajer.com/podcast/

https://www.agabajer.com/culture-brained-community/

Bir sonraki HR Communicator etkinliğimizde görüşmek üzere!
Blog Yazıları

İletişim

Suadiye Mahallesi Bağdat Caddesi

No:399/B K:1 D:1

Kadıköy/İstanbul

 

Formu doldurarak veya
hello@4c1h.com email adresi ile bize ulaşabilirsiniz.
    LinkedIn’de takip et     Youtube'da takip et     Instagram'da takip et
up