BLOG
Tuesday, March 9, 2021

İş Ortaklarımızda 8 Mart Nasıl Geçti?

İş Ortaklarımızda 8 Mart Nasıl Geçti?

Biz, 4C1H olarak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü klişelerden uzak geçirmeye çalışıyoruz. Eşitliği, bir hayat tarzı olarak benimsiyoruz. Müşterilerimize de çalışan deneyimi projeleri kurgularken aynı bakış açısı ile fikirler sunmaya çalışıyoruz.

 

Peki bu yıl neler yaptık?

 

Esas Gayrimenkul’de, erkeklerin aktif katılımıyla toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanmasını amaçlayan Türkiye’de ilk, dünyadaki sayılı sivil toplum kuruluşlarından Yanındayız Derneği ile gerçekten çarpıcı bir cinsiyet eşitliği semineri düzenlendi. Ezberleri bozan bu çalışmada daha eşit bir dünya için “ayna”ya baktık ve örtük ön yargılarımızı fark ettik!

 

Gilead Sciences Türkiye’de School of Life eğitmenlerinden ve Adım Adım sosyal platformu kurucusu, akademisyen Itır Erhart ile toplumsal cinsiyet eşitliği ve iş yerinde cinsiyet eşitliği, kadın liderlik olguları üzerine bir seminer düzenlendi. Fark etmeden kadınların ve erkeklerin omzuna binen farklı farklı yükleri anlamamızı sağlayan etkileyici ve güzel bir çalışmaya imza atıldı!

 

Norm Holding’de yine Itır Erhart ile toplumsal cinsiyet eşitliği, kadınlara ve erkeklere biçilen roller üzerine konuşuldu, yöneticiler bugün özelinde duygularını paylaştı, Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı’nın NAHIL dükkanından maske, cüzdan ve çanta hediyesi verildi. Böylece kadın girişimciler desteklendi.

 

Penti, kadın istihdamında Türkiye’nin önde gelen firması. İçerideki kadını destekleyen birçok çalışan deneyimi projesinde de bunu destekleyen bakış açıları var. Daha önceki yıllarda olduğu gibi, Kadınlar Günü’nü Kadınlar Gücü’ne çeviren Penti’de konu özelinde üst yönetim metni tüm çalışanlara gönderildi ve Kadınlar Günü kutlandı.

 

VitrA’da kadın çalışanlara verilen hediyelerin yanında yine NAHIL’dan, bir kadın emekçiden bir kadın emekçiye giden ufak bir hediye verildi ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne bağış yapıldı. Böylece kadın girişimciler ve kız çocuklarının eğitimi desteklendi.
Articles

Contact

Suadiye Mahallesi Bağdat Caddesi

No:399/B K:1 D:1

Kadıköy/İstanbul

You may contact us via hello@4c1h.com
or by filling the form below:
    Follow on Linkedin     Follow on Youtube     Follow on Instagram
up