BLOG
23 Haziran 2022 Perşembe

Kurumunuz Neden Bir Bloga Sahip Olmalı?

Kurumunuz Neden Bir Bloga Sahip Olmalı?

Kurumunuz için bir blog oluşturmak; uzmanlığınızı göstermenin, pazarlamanın, kurumsal iletişimin ve elbette çalışan deneyimini güçlendirmenin oldukça düşük maliyetli bir yoludur.

Her işletmenin bir bloga ihtiyacı vardır. Blogda düzenli bir şekilde yayın yapmak iç dünyanızı daha iyi yansıtabilmenizi, dış dünyada kurumunuzu daha iyi tanıtabilmenizi sağlar. İşletmeniz ile ilgili gelişmeleri, haberler ve özgün makaleleri takipçilerinize aktarmak, dijital dünyada güncel kalmanız, hedef kitlenizin ilgisini çekip sadakatini kazanmanız için harika bir yoldur.

Blogun diğer sosyal medya kanallarından en büyük farkı; detaylı içerikler oluşturarak uzmanlığınızı yansıtma imkanı sunmasıdır. Hatta diğer sosyal medya kanallarında paylaştığınız mesajların sonunda blogunuza yönlendirme yaparsanız, mesajınızın akılda kalıcılığını da artırmış olursunuz.

Ayrıca blog yazılarınızda takipçilerinize sorular sorarak onların yorumlarını öğrenebilir, ilerleyen dönemdeki stratejilerinizi kurarken de bu geri bildirimleri kullanabilirsiniz. Bu yorumlar hem dış dünyadaki takipçilerinizden hem de çalışanlarınızdan olabilir. Çalışanlarınızın blog üzerinden de sesini duyurması onlar için bir yeni iletişim kanalı daha oluşturduğunuz anlamına gelir.

Oluşturduğunuz blogun çalışan deneyimine katkısı sadece bununla kalmaz. Uzmanlığınızı yansıtmanız çalışanlarınızın kurumunuzla gurur duymasına, kurum içinde yapılanlar çalışmalardan bahsetmeniz ekibinizin bağlılığını artırmaya ve güncel olaylara değinebilmeniz de rekabetçiliğinizi göstermenize yarar.

Daha da önemlisi çalışanlarınıza blogunuzda kendilerini ifade etme şansı verirseniz, uzmanlıklarını gösterecekleri yeni bir platform sunmuş olursunuz. Seslerinin kurum içinde sınırlı kalmamasını ve dış dünyaya ulaşmasını da sağlarsınız.

4C1H’de biz de her hafta bir blog yazısı paylaşarak, bir arkadaşımızın kendi görüşlerini ve uzmanlığını paylaşmasını sağlıyoruz. Bugüne dek ekibimizden birkaç arkadaşımız blog yazılarıyla sizlerle birlikte oldu. Bundan böyle bütün ekip arkadaşlarımız blogumuza yazılar ekleyerek görüşlerini ve uzmanlıklarını sizlerle paylaşacak.

 

Cengizhan Babacan

Copywriter
Blog Yazıları

İletişim

Suadiye Mahallesi Bağdat Caddesi

No:399/B K:1 D:1

Kadıköy/İstanbul

 

Formu doldurarak veya
hello@4c1h.com email adresi ile bize ulaşabilirsiniz.
    LinkedIn’de takip et     Youtube'da takip et     Instagram'da takip et
up