BLOG
10 Mart 2021 Çarşamba

Rutin Her Zaman İyi Bir Şey Olmayabilir!

Rutin Her Zaman İyi Bir Şey Olmayabilir!

“Sizin için sıradan bir gün neye benziyor?”

 

Jacob Morgan, dünya çapında yüzlerce üst düzey yöneticiye bu soruyu sormuş… Sonucunda da ne zaman uyandıkları ne zaman egzersiz yaptıkları ve ne zaman işi bitirdikleri gibi konularda bazı ortak yönler olduğunu fark etmiş.

 

Fark etmiş ama yakından baktığında bu aynılığın, gün bazında hiçbir zaman yaşanmadığını ve aslında bir liderlerin her gününün birbirinden farklı olduğunu da gözlemlemiş.

 

Liderler, bir gün çalışanlar ve yönetici ekipleriyle görüşebilir, başka bir gün ofisi ziyaret edebilir, yeni çalışanlara zaman ayırabilir veya müşterilerle buluşuyor olabilir. İki günü aynı yaşayabilmek liderler için çok nadir bir olaydır.

 

Tamam da bunları neden anlattık şimdi?

 

Burada kıssadan hissemiz şu ki dünyanın en başarılı iş liderlerinin izinden gitmek istiyorsanız, rutin günler geçirmekten kaçınmalısınız. Rutininizden çıkmak için bir şeyler yapın, yeni bir şey deneyin, hatta bazen işleri yaptığınız sıralamayı kasten karıştırın.

 

Çünkü farklı bir gün geçirmek, yaratıcı ve yenilikçi kalmanıza yardımcı olur, zihin sağlığınızı korur ve işinizin büyümesini sağlayabilir. Bu, özellikle teknoloji arttıkça önemli hale gelen bir alışkanlık. Gelişen teknoloji, sürekli tekrarlayan görevleri azaltmada ve yeni, farklı işlere odaklanmada bizlerin yardımcısı olabilir. Sıradan günlerinden sıyrılıp aynı şeyleri defalarca yapmaktan kaçınabilenler, başarıyı da kucaklayacaktır.

 

Öyleyse siz de kendinize, sıradan, rutin bir gününüzün nasıl geçtiğini sorun ve her gününüz aynıysa değişiklik yapmaya bugünden başlayın!

 

Bu yazıda https://thefutureorganization.com/you-shouldnt-have-a-typical-day-heres-why-2/ ‘dan yararlanılmıştır.
Blog Yazıları

İletişim

Suadiye Mahallesi Bağdat Caddesi

No:399/B K:1 D:1

Kadıköy/İstanbul

 

Formu doldurarak veya
hello@4c1h.com email adresi ile bize ulaşabilirsiniz.
    LinkedIn’de takip et     Youtube'da takip et     Instagram'da takip et
up