BLOG
9 Kasım 2023 Perşembe

Takım Olabilmenin Gücü

Takım Olabilmenin Gücü

Geçtiğimiz hafta sonu 4C1H’nin 8. yılını kutlamak için bir aradaydık. Bu artık bizim için gelenek haline gelmiş bir buluşma. Uzaktan çalışan bir ekip olarak, her sene mutlaka yıl dönümümüzü kutlamak için buluşuyor, uzun sofraların tadını çıkararak keyifli bir gün geçiriyoruz.

Pandemiyle birlikte gelen uzaktan çalışma sisteminin endişelendiren yanlarından biri de takım ruhunu koruyabilmekti. Liderler takımlarını uzaktan nasıl etkili yönetebileceklerine dair kendi yollarını geliştirmeye çalıştılar, takım içindeki ilişkiyi güçlendirmek adına yeni projeler üretmeye başladılar.

Biz de pandemiden beri uzaktan çalışıyoruz. Dediğim gibi belli zamanlarda bir araya gelsek de sabah toplantılarımızda birbirimize günaydın diyerek güne başlıyor, işlerimizi beraber planlıyoruz. İş planlamanın çok ötesinde aslında bir takım olarak güne birlikte başlıyoruz. İşin en büyük artısı da bu.

Stanford’da yürütülen araştırma, başkalarıyla çalışırken, fiziksel olarak ayrı olsak bile motivasyonumuzun arttığını söylüyor. Yani işte tam bu noktada takım ruhunun, şirket kültürüne uygun insanların bir arada olmasının öneminden bahsedebiliriz.

Gün içinde yapılacak küçük sohbetler, güçlü bir şirket kültürü, geri bildirim günleri, aralarda kurulacak uzun sofralar olduğu sürece aşılmayacak zorluk yok! :)

 

Pelin Teksin

Content & Account Manager
Blog Yazıları

İletişim

Suadiye Mahallesi Bağdat Caddesi

No:399/B K:1 D:1

Kadıköy/İstanbul

 

Formu doldurarak veya
hello@4c1h.com email adresi ile bize ulaşabilirsiniz.
    LinkedIn’de takip et     Youtube'da takip et     Instagram'da takip et
up