BLOG
29 Nisan 2019 Pazartesi

the HR communicators #SKANDALınıSEÇti

the HR communicators #SKANDALınıSEÇti

Geçtiğimiz perşembe akşamı, Bahçeşehir Üniversitesi Galata Kampüsü’nün terası the HR communicators üyelerini ağırladı. Tüm İK iletişimi profesyonelleri ile birlikte, baharın iyiden iyiye kendini hissettirdiği, Galata Kulesi’nin muhteşem manzarasının bize göz kırptığı tatlı bir akşam geçirdik.

Kolay İK ve PubStory ile ortak gerçekleştirdiğimiz the HR communicators’ın 15.sayısının teması SKANDAL’dı. Kurum kültürüne giden yoldaki mesajımız netti: Ya doğru kararlar alınır SKANDAL etki yaratan bir şirket kurulur. Ya yanlış kararlar alınır SKANDAL'a imza atan bir hikaye sahibi olunur.

İş ortaklarımız  ile birlikte Kültür, Dijital İK ve eğlenceyi de harmanlayarak SKANDAL etki bırakacak bir HR communicators için program akışımızı belirledik. 4C1H kurucumuz Pınar Yarar Startup? Sit down? Kurum Kültürü Yaratmada İK'nın Önemi konuşması ile açılışı yaptı. Ana başlık tabi ki de İNSAN’dı. Dünyanın en başarılı startuplarından örnekler ile zenginleştirdiği konuşması boyunca, işyerinde doyuma ulaşarak çalışmanın, sürekli mutluluk aramaktan daha gerçek olduğundan, iş yerindeki anlamdan ve liderlikten bahsetti.

Ardından sahneye çıkan Kolay İK Kurucu Ortak Çağlar Yalı Terzinin Kendi Söküğü: İK Yazılımının İK'sı konuşması ile İnsan Kaynakları iletişiminde kilit noktanın çalışanlara ulaşabilmek ve bunu en kolay yollarından yapmanın önemlinden bahsetti. Geliştirdikleri İK yazılımı programları ile bu konuda çalışan profesyonellere nasıl hizmet verdiklerini anlattı.

Gecenin son konuğu ise Pub Story’di! İKcılar Pub Story Oynuyor! teması altında, cep telefonlarına indirdikleri Pub Story uygulaması ile  kendilerine verilen eğlenceli görevleri tamamladılar, birbirleri ile tanışarak eğlenceli vakit geçirdiler. Gecenin sonunda tüm üyelerimiz ile birlikte hem kurum kültürünün öneminin bir kez daha farkına vararak ve bu yolda neler yapabileceğimiz ile ilgili bilgilerimizi pekiştirerek hem de kendi the HR communicators kültürümüzü daha da sağlamlaştırarak birbirimize kısa süreliğine ‘Hoşçakal!’ dedik.

Bu 15. sayının SKANDAL niteliği taşıyan bir başka özelliği daha vardı elbette! Yaklaşık üç senedir yoluna devam eden the HR communicators’ın en başından beri bir hayali vardı: Daha çok insana, kalbe, daha çok akla ve daha çok kültüre dokunmak, İK iletişimi profesyonelleri ile dünyanın birçok farklı noktasında da bir araya gelebilmek! Artık bu hayalimize daha da yakınız!

Çözüm ortağımız Kolay İK ile birlikte atacağımız bundan sonraki adımlarımız bizi Yunanistan, İngiltere ve Estonya’yı the HR communicators ile tanıştırmak için olacak! İK iletişimi profesyonelleri ile kurduğumuz ve her geçen gün geliştirdiğimiz bağı, dünyanın farklı şehirlerindeki profesyoneller ile kurmak için de sabırsızlanırken, biz 4C1H takımı olarak kendi SKANDALımızı çoktan seçtik! #SKANDALınıSeç hashtagi ile konuştuğumuz geceden ayrılırken tercihimiz doğru kararlar alarak SKANDAL etki yaratan bir şirket kurmak oldu. 15. sayıda bizimle birlikte olan çözüm ortaklarımız Kolay İK ve Pub Story’e çok teşekkür eder, tüm the HR communicators’a sevgilerimizi göndeririz!

Yeniden görüşmek üzere,

The 4C1H team

 

 

 

 

 
Blog Yazıları

İletişim

 

Suadiye Mahallesi Öncü Sokak
Büyükhanlı Sitesi B Apt. No:2/1
D:14 Kadıköy İSTANBUL 

Formu doldurarak veya
hello@4c1h.com email adresi ile bize ulaşabilirsiniz.
    LinkedIn’de takip et     Youtube'da takip et     Instagram'da takip et
up