BLOG
29 Kasım 2018 Perşembe

Türkiye’nin Çalışan Deneyimi Nabzını Ölçtük!

Türkiye’nin Çalışan Deneyimi Nabzını Ölçtük!

2018’in son the HR communicators (theHRcomm#13) etkinliğini dün sabah kahvaltısının ardından SRL Danışmanlık sponsorluğunda ATÖLYE’de gerçekleştirdik. Yılın bu son etkinliğine yakışacak güzellikte bir içerikle programımıza başladık.

Kurucumuz Pınar Yarar  ve PES Survey Kurucu’su & Danışman Aykut Bora’nın konuşmacı olarak katıldığı etkinliğe Türkiye’nin farklı sektörlerinden çok önemli şirketler de katılarak etkinliğimizi taçlandırdılar. Aramızda bulunan tüm şirketlere çok teşekkür ederiz:

Koç Sistem, Koru Sigorta, H&M, EnerjiSA, Türk Telekom, Ali Raif İlaç, ATA Holding, Airties, Web Help, Sodexo, Tavuk Dünyası, LCW, Şişe Cam, IKEA, Generica, Multinet, Türkiye Finans, Arçelik LG, Centurion, Etiya, Pharma İlaç.

Konuklarımızla birlikte tam 64 şirketin katıldığı 2019 Çalışan Deneyimi Araştırması’nın sonuçlarını enine boyuna konuştuk. Anket sonucunda 2019’a damgasını vurmaya hazırlanan 10 farklı temadaki çalışan deneyimi trendlerini mercek aldık.

Peki bu 10 farklı tema neydi?

1.İK Analitiği 
2.İşveren Markası Yönetimi ve İletişimi
3.Dijital ve Kültür Dönüşümü
4.Yeni Nesil Çalışma Koşulları ve Ortamı
5.Liderlik Deneyimi
6.Ödül İletişimi
7.Dijital İK
8.Çeşitlilik
9.Yaratıcılık / Hikaye / Etkileşim
10.Çalışan Deneyiminin Ölçülmesi

IK Analitiği’nden Yaratıcılık/Hikaye/Etkileşim’e kadar geniş bir yelpazede ele aldığımız trendler gösteriyor ki önümüzdeki yılın yapılacaklar listesinin başında İşveren Marka Yönetimi & İletişimi,Dijital & Kültür Dönüşümü, Dijital İK, Çeşitlilik ve Liderlik Deneyimi’ni görüyoruz.

Trendleri detaylıca tartıştıktan sonra, etkinliğimizin ikinci yarısında katılımcılarımızla birlikte SRL Danışmanlığın Türkiye iş ortağı olduğu FreshBiz oyununu oynadık. Proaktif düşünme, takım oyunu ve iş kurma becerilerinin geliştirildiği oyun boyunca tüm katılımcılarımız keyifli vakit geçirdi.

2019’da yeni içerikler ve yepyeni bir konseptle hazırlanacağımız HR communicators etkinliklerinde yeniden görüşmek için sabırsızlanıyoruz!

 

 
Blog Yazıları

İletişim

Suadiye Mahallesi Bağdat Caddesi

No:399/B K:1 D:1

Kadıköy/İstanbul

 

Formu doldurarak veya
hello@4c1h.com email adresi ile bize ulaşabilirsiniz.
    LinkedIn’de takip et     Youtube'da takip et     Instagram'da takip et
up