BLOG
28 Şubat 2019 Perşembe

4 Soru 1 İnsan'da Bu Hafta: Melike Tufanyazıcı

4 Soru 1 İnsan'da Bu Hafta: Melike Tufanyazıcı

Çalışan deneyimi ve işveren markası konulu sohbetlerimizde bu hafta Bidolubaskı Cao'su Melike Tufanyazıcı ile konuştuk. Kendisine katılımı için çok teşekkür ediyoruz!

  • Çalışan Deneyimi sizin için 3 kelime ile ne ifade ediyor?  

Samimiyet, Gelişim, Sürdürülebilirlik

  •  2019 Çalışan Deneyimi açısından Bidolubaskı’da nasıl başladı?

 2019 bizim için hızlı başladı. bidolubaski.com olarak, kendimizi data odaklı bir teknoloji şirketi olarak tanımlıyoruz.  Global ölçekte yeni çalışma düzeni ve modellerini göz ardı etmemiz imkansız. 2018 yılı son çeyreğinde başlattığımız uzaktan çalışma denemelerinde hızlandık ve - şayet takımın lojistik bir imkansızlığı yoksa - tüm takımların haftanın belli günlerinde uzaktan çalışmalarının önünü açtık.

1,5 senedir gerçekleştirdiğimiz çNps sonuçlarımızı ilk çeyrek toplantımızda detaylıca inceleyip özel bir follow up gerçekleştirdik. Bu fikir alışverişi 2019 yılında gerçekleştireceğimiz tüm 1:1 görüşmelerin yapısını kurguladı diyebiliriz.

Bunun dışında uzun süredir heyecanla planladığımız ‘Doğum Günü’ iznini sonunda resmileştirdik. Doğum günlerimizde adımıza fidan dikmeye devam edeceğiz hem de kutlama telefonlarına gönül rahatlığı ile istediğimiz yerden cevap verebileceğiz :o)

  • 2019’da Çalışan Deneyimi planlarınız neler?

Mart ayı itibari ile Hedef ve Performans Değerlendirme sistemimizi sistematikleştirip 360 derece değerlendirmeyi deneyimleyerek, tüm çalışanlarımıza bir platformda daha eşit söz hakkı tanıyabilmeyi umuyoruz.

  •  Çalışan Deneyiminin Müşteri Deneyimi ile ilintisinden bahseder misiniz?

‘Çalışan Deneyimi’ kavramı hayatımıza girdiğinden beri, belki kendimizi ikna etmek belki de şirket yönetimlerini ikna etmek için sürekli olarak ‘Müşteri Deneyimi’ ile ilişkilendirme ihtiyacı duyuyoruz.

Çalışan Memnuniyetinin, müşteri memnuniyeti ile direkt korelasyonu yadsınamaz. Zira Çalışan Deneyimine yatırım yapılmasını isteyen profesyonellerin şirket yönetimlerini ikna edebilmeleri için en kolay yöntem bu.  Ancak Müşteri Deneyimi ve Memnuniyetini amaç, Çalışan deneyimi ve memnuniyetini araç olarak değerlendirmek konuyu hafife almak olacaktır.

bidolubaski.com’da biz takım olmaya ve mutlu çalışmaya inanıyoruz. Mutsuz çalışmayı bilen profesyoneller olarak, mutlu çalışma ortamı yaratmak, ekip arkadaşlarımızın ihtiyaçlarını gözetmek, Yönetim Kurulumuzun en öncelikli maddeleri arasında ve tek bir uzmana emanet edilmemiş durumda. 

We Care, We Learn, We Innovate mottosunu benimsemiş bir ekip olarak da tüm ekip arkadaşlarımızın fikirlerine çok önem veriyoruz. Dolayısıyla tüm ekipler, tüm ürünlerimiz ve yaklaşımlarımız ile ilgili fikirlerini ortaya koyabiliyorlar, özellikle dataya bağlanmış ve doğru sorularla yola çıkılmış fikirlerin hızlıca uygulamaya geçtiğini görmek bizi çok mutlu ediyor.
Blog Yazıları

İletişim

Suadiye Mahallesi Bağdat Caddesi

No:399/B K:1 D:1

Kadıköy/İstanbul

 

Formu doldurarak veya
hello@4c1h.com email adresi ile bize ulaşabilirsiniz.
    LinkedIn’de takip et     Youtube'da takip et     Instagram'da takip et
up