BLOG
21 Şubat 2019 Perşembe

4 Soru 1 İnsan'da Bu Hafta: Selim Arda Üçer

4 Soru 1 İnsan'da Bu Hafta: Selim Arda Üçer

4 Soru 1 İnsan ile, çalışan deneyimi ve işveren markası alanlarında söyleyecek sözü olan yeni insanlarla tanışmaya devam ediyoruz! Markalardan, tedarikçilerden, profesyonellerden ya da öğrencilerden oluşan yepyeni insanlarla ve hikayeleri ile tanıştığımız serimizin bu haftaki konuğu Penti İnsan Kaynakları Direktörü Selim Arda Üçer. Kendisine katılımı için çok teşekkür ediyoruz!

  • Çalışan Deneyimi sizin için 3 kelime ile ne ifade ediyor?

Şirkette başımıza gelenler.

  • 2019 Çalışan Deneyimi açısından Penti’de nasıl başladı?

Türkiye’nin lider çok kategorili iç giyim moda perakende markası Penti olarak ‘deneyim’ ana stratejik başlıklarımız arasında yer alıyor. Eşsiz bir müşteri deneyimi bizler için son derece önemli iken yine eşsiz bir çalışan deneyimi de bir o kadar önem teşkil ediyor. Müşteri, iş ortağı, tedarikçi ve elbette çalışan deneyimi bizim üzerinde oldukça kafa yorduğumuz başlıklar. Çalışanımıza dokunduğumuz, daha doğrusu dokunduğumuzu zannettiğimiz her ‘an’ı tasarlamaya ve yine unutulmaz ve benzersiz bir etki bırakmaya çalışıyoruz. 2019 yılında özellikle akademimizi logosundan içeriğine ve iç eğitmenlerine kadar yeniledik. Daha sade, esnek ve derinlikli olacak şekilde kurguladığımız Penti Atölye’ye geçiş yapıyoruz. Açık iletişim platformları ve takımların işbirliğine dayanan bu yepyeni organizasyonel model içerisinde ‘çalışan deneyimi’ için geçtiğimiz yıldan devam eden ödevlerimizi yapmaya ve daha da benzersiz bir deneyimim mümkün kılacak şekilde geliştirmeye devam edeceğiz.

  • 2019’da Çalışan Deneyimi planlarınız neler?

İşveren markamız Penti’yi iç müşterimize tanıtarak büyük bir kültür dönüşümüne etki ettiğimiz bir yılın ardından, bu yılı;  potansiyel çalışan ve genç yeteneklere markamızı tanıttığımız ve içeride işveren markamızı tutundurma faaliyetleri ve projeleri geliştirdiğimiz bir yıl olarak planladık  Bizim için yine çalışanların mutlu oldukları ya da kendilerini yalnız hissetme ihtimalleri olan anları belirlemeye çalışmak son derece önemli olacak. O anlarda yaratılan deneyimlerin son derece kritik ve önemli olduğuna ekip olarak inanıyoruz.

  • Çalışan Deneyiminin Müşteri Deneyimi ile ilintisinden bahseder misiniz?

Deneyimin ortaya çıktığı anları tanımlamak, üzerinde düşünmek ve eşsiz bir deneyime giden yolda çalışmak Penti kültürünün bir parçası. Bu bakış açısı ile müşteri deneyimini onlarla temas ettiğimiz her noktaya taşıyarak bu anları unutulmaz kılmayı hedefliyoruz. Marka vaadimiz olan #hepbenimle’nin altını çizerken ulaşmak istediğimiz yer tüketicinin her an en yakınında yer alıp, en ihtiyacı olduğu noktada ona en doğru çözümleri sunabilmek.  Deneyim odağı marka vaadimizinde altını güçlü bir şekilde doldururken hedeflerimiz için bize sağlam bir çıkış yolu sunuyor. Bu deneyimde kritik başarı faktörü için ‘çalışan davranışları’ önemli bir noktada yer alıyor. Çalışanların temsil ettikleri markayı benimsemesi, kendilerine yakın hissetmeleri, ürüne ait teknik ve koleksiyona ait tasarım detaylarına olan hakimiyetleri gibi etkenler oldukça önemli olmakla birlikte müşteri deneyimi yaratmanın Penti içerisindeki öneminin doğru bir şekilde algılanmasını sağlamakla başlıyor her şey. Çalışanlar için tasarlanan her deneyim noktasının kalitesi müşteri deneyiminde gelmek istediğimiz noktaya bizi biraz daha yaklaştırıyor. Bu bazen bir eğitim tasarımı, bazen bir tebrik notu, bazen ise kötü bir andaki destek telefonu olabiliyor. Düşünüldüğünü ve değer verildiğini bilen çalışanların, o sıcak duygu ve güveni iş yapış şekillerine aktarması ise her zaman bizlere ve markamıza pozitif bir geri dönüş sağlıyor.  
Blog Yazıları

İletişim

Suadiye Mahallesi Bağdat Caddesi

No:399/B K:1 D:1

Kadıköy/İstanbul

 

Formu doldurarak veya
hello@4c1h.com email adresi ile bize ulaşabilirsiniz.
    LinkedIn’de takip et     Youtube'da takip et     Instagram'da takip et
up