BLOG
30 Eylül 2021 Perşembe

4C1H’de Neler Oluyor? - Teşekkürler 5 Yıl!

4C1H’de Neler Oluyor? - Teşekkürler 5 Yıl!

Ressam değil yazar da olsa bugün kendisinden aynı saygınlıkla bahsedermişiz dediğimiz Van Gogh, kardeşi Theo’ya yazdığı bir mektupta şöyle der: “Değişmelisin, evet, ama genel bir yenilenme olmalı bu, eskinin bir tekrarı değil. Geçmişte yaptıkların yanlış değildi, hayır. Geçmişte olduğun gibi olmak zorundaydın; o geçmiş doğruydu.”

Kasım ayı ile birlikte 5. senemizi geride bırakıyoruz.

Genel kanının aksine acımasız değil güçlendirici bulduğumuz bu zaman bize değerli dostluklar, verimli iş ortaklıkları, iz bırakan projeler ve kıymetli ödüller - 18. Stevie Uluslararası Ödülleri’nden hem Yılın Şirketi hem Yılın İletişim Takımı alanında bronz ödülü - sundu.

Ey zaman, cömertliğin için teşekkürler!

Yeni bir şirket olmanın dik yokuşları, yapabileceklerinin en iyisini yapma arzusu, pandeminin gel gitleri derken biz de zor, cesur ve çok keyifli muhteşem bir 5 yılı arkamızda bırakmaya artık hazırız. Şimdi, yepyeni bir seneye girerken, bizim için de ressamın deyimiyle “genel bir yenilenme” vakti geldi çattı. Deneyimlerimizin bilincinde, başardıklarımızın özgüveninde, yapabileceklerimizin heyecanında yavaş ama emin adımlarla ilerliyoruz.

Ve aramıza yeni katılan arkadaşlarımızla artık daha büyük bir ekibiz!

Elbette her yeni ekip üyesi yeni iş ortaklıkları da demek. Penti, Gilead Sciences, Aydem Enerji, Domino’s, VitrA, Esas Gayrimenkul, Magmaweld ve AgeSA’nın ardından Boston Scientific Türkiye, Kale Grubu’nu da müşteri portföyümüze dahil etmenin mutluluğu içindeyiz. Magazinsel bir deyim olan “Birtakım görüşmeler var, olumlu olduğunda ilk sizler duyarsınız zaten!” cümlesinin arkasına sığınarak henüz açıklayamadığımız çok güzel iş birliklerinin de kapıda olduğunu söyleyebiliriz!

Sizler için bu bülteni hazırlarken henüz öğrendiğimiz bir başka güzel haber de 4C1H Kurucusu, Kültür Tasarımcımız Pınar Yarar’ın 2021 Stevie Awards for Women in Business’ta Yılın Kadın Girişimcisi alanında bronz ödül kazanması oldu! İlham veren, özgür ve yaratıcı kadın girişimcilik hikayesinde çoğunluğu kadınlardan oluşan bir ekiple her güne başlamak en büyük motivasyonumuz!

Geçmişi inişleri çıkışları ile ardımızda bırakıyoruz. Yeni yollar, yeni ödüller, yeni paylaşımlar geleceğe selam olsun!

Yeni hikayeler için her zaman bize yazabilirsiniz, biz genel bir yenilenme içinde olsak da mail adresimiz hep aynı! :) hello@4c1h.com’dan mesajlarınızı bekliyor, sizi diğer önemli haberlerimizle baş başa bırakıyoruz.Aydem Enerji’den Enerjik Çalışan Deneyimi Lansmanları

12.000 kişilik büyük bir ekipten oluşan sektörünün öncüsü Aydem Enerji ile lansmanlarla dolu bir dönem geçirdik!

Hayat için Enerji sloganı ile çalışmalarını sürdüren Aydem Enerji’nin işveren markasını #EnerjiiçinBiz olarak belirledik ve filmlerden broşürlere tüm alanları kapsayacak şekilde bir lansman iletişimi yaptık. Şirket içinde yapılan tüm iletişimleri de bu markaya göre kurguladık.

Ardından çalışanları fonksiyonel, duygusal ve kültürel anlamda besleyecek Aydem Akademi’nin lansmanını gerçekleştirdik. Hemen sonrasında da Akademi çatısındaki okullardan LED (Liderlik Etkileşim Dönüşüm) Programı’nın lansmanını düzenledik.

Yetenek yönetimini de pas geçmedik. Genç Yetenek Programı olarak EnerjiMTamam, staj programı olarak da S-Enerji ismi ile markalama çalışmalarını yaparak projelerin başlangıç günlerinden tutundurmalarına kadar ihtiyaç duyulan tüm iletişim malzemelerini çalıştık.

Bu süreçte Great Place to Work seçilen Aydem Enerji’nin kutlama çalışmalarında da birlikteydik. Üreteceğimiz yeni diğer işler için heyecanlıyız!

 

Boston Scientfic Türkiye’ye Kurum Kültürü İletişimi ile Merhaba!

Daha önce proje bazlı çalıştığımız BSC Türkiye ile bu sefer çok daha kapsamlı bir iş için kolları sıvadık! Değerler temelli kurum kültürü iletişimi için strateji ve söylem geliştirdik: Hayat için Birlikte çatısında çalışan deneyimi projeleri yapacağımız yeni döneme hazırız!

 

Domino’s’tan Sıra Dışı Büyüme Hikayeleri

Sene başında müşteri portföyümüze katılan Domino’s ile Ben Varsam Domino’s Var diyenlerin büyüme hikayelerini yazıyoruz. Lezzet elçiliğinden, lezzet ustalığından franchiseeliğe, vardiya müdürüyken bölge müdürlüğüne ulaşan Domino’s’luların hikayelerini yazmanın yanı sıra eğlenceli, iç ısıtan başka konulara da uzanıyoruz!

Markanın Yüksek Satış Mantalitesi Projesi‘nin farklı kanallardaki iletişimlerini çalışıyor, bu konunun içselleştirilmesine katkı sağlayacak oyunlar kurguluyoruz. Domino’s büyürken biz de her gün büyüyen hayal gücümüz ile iş birliğimizi heyecanla sürdürüyoruz!

 

Esas Gayrimenkul’den Değerli İç İletişim Projeleri

Sürdürülebilir bir dünya için topluma duyarlı işler yapmayı amaçlayan Esas Gayrimenkul WWF ile yaptığı iş birliği sonucunda Yeşil Ofis olma özelliğini yakaladı. Fikrini Paylaş platformunu da kurarak çalışanlardan fikirler toplayıp projeler geliştiren şirkette sürdürülebilir bir dünya için önemli tasarruf adımları atıldı. Bizler de Yeşil Ofis kapsamında hazırlanan bilgi verici bültenlerin oluşturulmasına katkı sağladık.

Şirket değerleri özelinde Değerli Konuşmalar webinarları düzenleyen Esas Gayrimenkul, geçtiğimiz ayları bu konuda çok dolu geçirdi. Esas Holding CEO’su Çağatay Özdoğru, Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı ve Yönetim Kurulu Üyesi Kazım Köseoğlu’nun katıldığı konuşmaların iletişim çalışmalarını birlikte hazırladık.

Şu sıralardaysa da web sitesi üzerinde açılacak İK sekmesinin içerik ve görsel planlaması üzerine çalışıyoruz.

Sırada bekleyen tüm projeler ile Esas Gayrimenkul ile yolumuza devam ediyoruz!

 

Gilead Sciences Türkiye’den Liderlik Sözleri

2020’nin sonlarında kurulan Liderlik Ekibi ile kol kola verdik ve Gilead’daki lider davranışlarının içselleştirilmesi amacıyla Liderlik Sözleri projesinin iletişimini başlattık.

Proje kapsamında tartışma seansları gerçekleştirilmesinin yanında, sözlerin yaygınlaştırılması, içselleştirilmesi ve pratiğe dökülmesi konularında da çok kapsamlı iletişim stratejisi kurguladık. Online oyunlardan, ev yapımı filmlere çok kanallı bir Liderlik Sözleri iletişimini hayata geçirdik.

Bu esnada iş ortağımızdan çok güzel haberler de aldık: 18. Stevie Uluslararası Ödülleri’nden #GileadlıOlmakİşteBu işveren markası projemizle, İç İletişim, Yılın İletişim ve PR Kampanyası Kategorisi’nde Altın, pandeminin ilk zamanlarında başlattığımız #KalplerBirlikte projemizle de COVID-19 Reaksiyonları, Örnek İşveren (Most Exemplary Employer) Kategorisi’nde Bronz ödüle layık görülen Gilead ekibi ile kazanacağımız yeni ödüller için heyecanlıyız!

 

Kale Grubu ile Aday Deneyimi Yolculuğu

Yeni iş ortaklarımızdan Kale Grubu’nun tamamen dijitalleşen aday deneyimi süreçlerinde kendilerine içerik ve görsel tasarım desteği vereceğiz. Aday deneyiminin her zamankinden daha önemli olduğu bu yetenek çağında Kale Grubu ile güzel işler yapacağız!

 

Magmaweld ile Kültürmetre

Çalışan deneyimi danışmanlığı verdiğimiz iş ortaklarımızdan Magmaweld ile 1,5 senelik sürecin ardından Kültürmetre adını verdiğimiz nabız anketi yaptık. İşveren markası #KaynağıBiziz’i kurarken yaptığımız anket ve odak grup görüşmeleri ile kıyaslayarak gelişim alanlarımızı tespit ettik, güçlenen yönlerimizi tüm yönleri ile inceledik. Tutarlı ve sürdürülebilir iletişim adına Magmaweld içerisinde kurulan Proje Ekibi ile bu konuda kol kola yürümeye devam ediyoruz. Şimdi, çıkan sonuçlara göre yeni projeler kurgulayarak yolumuzda ilerleyeceğiz.

 

Penti ile Yeni İşveren Markası Ödülleri

En uzun soluklu iş ortaklarımızdan Penti ile geçtiğimiz ayları ödül sevinçleri ile geçirdik. 2020’nin ardından 2021 yılında da Türkiye’nin En İyi İşverenleri arasına giren Penti, GPTW 2021 Europe ödülünün de sahibi oldu! Böylece çalışana dokunan yaklaşımları ile yalnızca Türkiye’de değil, Avrupa’nın da en iyileri arasında olduğunu kanıtladı. Ödül heyecanını bunlarla da sınırlamayan Penti, TopTalent, Kariyer.net ve Brandon Hall gibi prestijli kurumlardan da çalışan deneyimi alanında farklı farklı ödüllerin sahibi oldu.

Ödül iletişimlerinin yanı sıra, #BildiğinGibi markalaması ile Penti’nin yeni bir ofis ve yeni bir çalışma düzenine geçmesinin de iletişimini birlikte yürüttük.

Dijitalleşme süreçlerini de Pentronot markalaması ile yaptığımız Penti’de, yetenek yönetimine de eğildik ve Kariyer Rotam markası ile terfi yolculuklarında Pentililerin yanında olacak iletişim projeleri kurguladık.

İş ortaklığımızda kazanacağımız nice ödüller ve kalplere dokunacağımız nice projeler için çok heyecanlıyız!

 

VitrA’dan Eğitimde Fark Yaratan Projeler

Sürekli gelişim vizyonuyla satış ekiplerine yönelik bir akademi oluşturan VitrA için, bu iç eğitimleri çatısı altında toplayacak bir isim ve tasarım oluşturduk. Bünyesinde hem mesleki hem de iş yaşamında ihtiyaç duyabilecekleri farklı eğitimleri barındıran VitrA Satış Okulu’nun VitrA satış ekiplerine çok değer katacağından hiç şüphemiz yok.

VitrA’nın eğitim konusunda bir başka hamlesi de İTÜ ve ESTÜ ile yaptığı ESTÜ-VitrA ve İTÜ-VitrA Akademi seminerleri olacak. VitrA’nın uzman kadrosundan profesyonellerin İTÜ ve ESTÜ’de Ekim, Kasım ve Aralık ayında verecekleri seminerlere katılan Üniversite 3. ve 4. sınıf veya Yüksek Lisans öğrencileri seminer sonrasında VitrA’da staj yapma hakkı kazanacak. Biz de gençlere sunulan bu güzel imkana görsel ve içeriklerimizle destek vermenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Sırada bekleyen heyecan verici projelerimizle VitrA ile yolumuza devam ediyoruz.
Blog Yazıları

İletişim

Suadiye Mahallesi Bağdat Caddesi

No:399/B K:1 D:1

Kadıköy/İstanbul

 

Formu doldurarak veya
hello@4c1h.com email adresi ile bize ulaşabilirsiniz.
    LinkedIn’de takip et     Youtube'da takip et     Instagram'da takip et
up