BLOG
25 Ağustos 2020 Salı

4C1H'de Neler Oluyor?

4C1H'de Neler Oluyor?

“İnsanları asıl rahatsız eden olaylar değil, onlara bakış açılarıdır.” Epictetus

Yılın son çeyreğine gelirken, arkamıza yaslanıp derin bir nefes alarak geriye bakmak ve yalnızca bu yıl içinde yaşadıklarımız üzerine sakince düşünmek iyi bir fikir gibi geliyor...  

Birçoğumuz hala yaşadıklarımızın gerçek olduğunu kabul etmekte güçlük çekiyor bile olabilir. Aslında bu yıl, sınırlarımızı zorlayan tek şey pandemi de olmadı. Dünyanın çeşitli yerlerinde ortaya çıkan adaletsizlikler de birbirimize internet üzerinden de olsa bağlanma ve birleşme arzumuzu tetikledi, “bir” olma ihtiyacımızı doğurdu.

Bütün bu koşullar altında binbir çeşit duyguyu birbirimizle paylaşmaya devam ediyoruz. Ama en çok iki duyguyu yaşıyoruz: Sevgi ve Korku.

Düşüncelerimizi yeniden tanımlamayı öğreniyor ve zihinlerimizi yeni algılama biçimlerine açıyoruz.

Bu süreç boyunca bireysel olarak neler öğrendik? Ya da kolektif olarak?

Algılayış şekillerimiz nasıl değişti? Bu zorlu günleri atlatabilmemize yardımcı olacak köprüleri (ve dijital bağlantıları) nasıl kurabiliyoruz?

Dijitalden de olsa birbirimize sarılabiliyor muyuz? Yoksa bağlarımızın zayıflayacağından korkuyor muyuz?

Yine başa Epictetus’a dönecek olursak, her şey, olaylara bakış açımızda gizli…

4C1H için yeni sezon her zaman Eylül ayları oldu.

Yeniden başlamak, yeniye merhaba demek, tazelenmek için yeni sezona hazırız!

Sağlıkla ve Sevgiyle,

Görüşmek üzere!

the 4C1H team

 

Uzaktan Çalışan Deneyimi Periyodik Cetveli

Tüm dünya ile birlikte, çalışma disiplinleri de büyük bir dönüşüm içine girdi. Bizim de danışmanlık verdiğimiz çalışan deneyimi, işveren markası gibi konular da uzaktan / online ele alınması gerekli mevzular haline geldi. Analiz, katılım, çekicilik, anlam bulma ve akılda kalma başlıkları altında uzaktan çalışan deneyimi nasıl yönetilir sorusuna bir periyodik cetvel ile yanıt verdik. Detaylar için 4C1H web sitemizdeki blogumuzu ziyaret edebilirsiniz. Bu formülü kurumunuzda uygulamak için de bizimle iletişime geçebilirsiniz!

  

GPTW Seçilen Penti’ye Yeni Bir Proje & Yeni Bir Ödül

Bu dönemde Great Place to Work seçilen Penti’nin yolculuğunda marka ile birlikte yürümekten çok mutluyuz! Önemli olanın zirveye çıkmaktan çok orada kalmak olduğunu bilerek, proje üretmeye devam ediyoruz...

Fiziken ofislerden ayrılmamızın ardından, farklı departmanlardaki çalışanların birbirleri ile iletişimlerinin azaldığı gözlenebilir bir gerçek olarak karşımıza çıktı. Bununla baş etmek için, en uzun süreli iş ortaklarımızdan Penti ile Meet & Chat projesine başlıyoruz. Bu proje içeriği ile, farklı departmanlar dönemsel olarak bir araya gelebilecek.

Tam bu bülteni hazırladığımız sıralarda, Penti’nin Ritmi, Stevie for Great Employers 2020’de Koronavirüs döneminde çalışan sağlığı, eğitimleri, evde yaşam tavsiyeleri, mevcut uygulamaların dijitale taşınması, anne babalara özel iş yaşam dengesini gözetecek projeler, lider iletişimleri, çalışan destek programları gibi çok geniş yelpazede yapılan çalışan deneyimi iletişimi ile Most Valuable Employers kategorisinde bronz ödüle layık görüldü. İş ortağımızı tebrik ederiz!

 

Koronavirüs ve Çalışan İletişimi

Penti, VitrA, Esas Gayrimenkul, Gilead Sciences, Magmaweld gibi uzun zamandır çalıştığımız iş ortaklarının hepsi ile salgın dönemindeki çalışan & şirket iletişimini devam ettirdik. Bununla beraber, ofise dönüş döneminde de kapsamlı iletişimler yaptık. Tüm iş ortaklarımızın liderleri, çalışma arkadaşları ile sürekli iletişimde kaldı, biz de bu dönemde danışmanlık desteği verdik.

 

Ingage ile #yeninormaldeyinebirlikte

Pandemi döneminde bir araya geldiğimiz yeni iş ortağımız ise Koç Holding ve WPP ortaklığı ile kurulan Ingage Dijital Pazarlama Hizmetleri oldu. Kendileri ile ofise dönüş kurallarını anlattığımız kısa filmden bilgilendirici rehbere, mailinglerden ofis içi yönlendirme dökümanlarına kadar çok kapsamlı bir ofise dönüş iletişimini #yeninormaldeyinebirlikte çatısı altında hazırladık. Ingage ile yapacağımız yeni işler için şimdiden sabırsızlanıyoruz!

 

Gilead ile #KalplerBirlikte

Gilead Sciences Türkiye ile Koronavirüs dönemindeki tüm iletişimlerimizi #KalplerBirlikte etiketi üzerinden yürüttük. Gileadlıların evdeki çalışma sağlığını düzenlemek adına gönderilen ergonomi kitinden lider iletişimine kadar çok geniş bir kategoride #KalplerBirlikte dedik.

Bununla birlikte, Gileadlı liderlerin davranış setini içeren #LiderlikSözümüz projesinin lansmanı için de, ev yapımı bir film çektik. Gileadlı liderlerin evlerinde çektikleri film ile global arenada da öncü olduk, bol bol tebrik aldık.

Pandemi döneminin en üretken iş ortaklarından Gilead, Onur Haftası’nı da es geçmedi. Katılım & Çeşitlilik değeri üzerinden çalışmalar yapan şirkette, bu haftaya özel farkındalık eğitimleri, belgesel gösterimleri ve özel konuklar ile sohbetler düzenlendi. Biz de tüm iletişimlerde Gilead’a destek olduk. Bu anlamlı projeleri Gilead ile yapmaktan çok mutluyuz!

 

Bizim Toptan #Yanında Olmaya Devam Ediyor!

Linkedin iletişimini sürdürdüğümüz Bizim Toptan ile çalışmalarımıza bir yenisini daha ekledik. Bizim Toptan çalışanlarının içerikler ile ilgili katkıda bulunduğu Tam Bizlik! adında haftalık bir bülten paylaşmaya başladık. Hobi önerilerinden eğitim olanaklarına, çalışanların kendini tanıttığı ufak köşelerden Bizim Toptan ile ilgili bilinmeyen bilgilerin paylaşılmasına kadar çok geniş bir yelpazedeki içerikler ile her hafta dopdolu Tam Bizlik! bülteni hazırlıyoruz.

 

Esas Gayrimenkul ile Online Odak Grup Görüşmeleri

Esas Gayrimenkul ile pandemi döneminde ertelediğimiz işveren markası çalışmalarına, geçtiğimiz günlerde online olarak başladık. Toplamda üç farklı grup ile iki gün boyunca süren odak grup görüşmeleri gerçekleştirdiğimiz Esas Gayrimenkul ile kuracağımız işveren markası çatısı için şimdiden çok heyecanlıyız.

 

Magmaweld ile Aday Deneyimi Tasarımı

İstanbul dışındaki iş ortaklarımızdan, #KaynağıBiziz diyen Magmaweld ile Aday Deneyimi Tasarımı’nı çalıştık. Adayın, işverenin online platformda yayınlanan bir iş ilanını gördüğü ilk andan işe başladığı ilk güne, tüm çalışma döneminden ayrılık anına ve hatta sonrasına kadarki sürecin en ince detayına kadar ele alındığı Aday Deneyimi Tasarımı ile çalışan deneyiminin en önemli bacaklarından birini Magmaweld ile tamamladığımız için mutluyuz!

 

Kastamonu Entegre ile Genç Yetenek Programı

Ağaç bazlı panel sektörünün global markası Kastamonu Entegre’nin çok yakında lansmanı yapılacak Genç Yetenek Programı’nın marka ismini, logosunu ve tüm görsel çalışmalarını bu süreçte birlikte yürüttük. Gençlerin kalbine dokunacak önemli bir işe özellikle bu zor dönemde imza attığımız için gururluyuz.

 

FOW.Connect Komünitesi Emin ve Hızlı Adımlarla İlerliyor!

Expertera ile işin geleceğinin ve farklı disiplinlerin ele alındığı bir komünite olma hayali ile yola çıktığımız FOW.Connect ile bugüne kadar 10 farklı webinar düzenledik. Güven tasarımından geleceğin yetkinliklerine, sürdürülebilir liderlikten markalardan vaka incelemelerine kadar çok geniş bir yelpazede sürdürdüğümüz webinarlara şimdilik kısa bir ara verdik. Eylülde kaldığımız yerden devam edeceğiz.

FOW.Connect çatısı altındaki bir diğer proje de genç neslin, sektör profesyonellerinden işin geleceği, dijital dünya, potansiyelini keşfetmek, tasarım odaklı düşünme gibi çok farklı konuda bilgiler edineceği Future Skills Fest. 16-17 Ekim’de online olarak gerçekleşecek festivalin mottosu Wake Up Call! Uyandık ve gelecek için hazırız! Ve çok heyecanlıyız! Detaylar çok yakında...

Bir diğer proje ise sektör profesyonellerinin bir araya 2018’den beri geldiği ve işin geleceği felsefesinin konuşulduğu FOW.Summit. FOW. Summit bu sene 10-11 Kasım’da online olarak gerçekleşecek ve #BackToBasics diyecek.

Çok yakında hem Future Skills Fest hem de FOW Summit için detayları sizlerle paylaşacağız.

FOW.Connect’in tüm içeriğine, aşağıdaki linkten uygulamasını indirerek ulaşabilirsiniz! Haydi, katılın, siz de birer FOW.Connecter olun! İşin geleceğini, tasarım odaklı düşünmeyi, komünite olmanın keyfini birlikte öğrenelim!

https://junointranet.com/tr/lp/fow-connecte-katilma-zamani

 

 

 

 
Blog Yazıları

İletişim

Suadiye Mahallesi Bağdat Caddesi

No:399/B K:1 D:1

Kadıköy/İstanbul

 

Formu doldurarak veya
hello@4c1h.com email adresi ile bize ulaşabilirsiniz.
    LinkedIn’de takip et     Youtube'da takip et     Instagram'da takip et
up