BLOG
9 Mart 2022 Çarşamba

İş Ortaklarımızdan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü haberleri!

İş Ortaklarımızdan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü haberleri!

Biz 4C1H olarak, tüm klişelerden ve zorunluluklardan sıyrılıp, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlamak yerine, hayal ettiğimiz o özgür ve eşit dünyayı sahipleniyoruz!

Bu hedefimizi işimizde de odağımıza alıyor, iş ortaklarıma da çalışan deneyimi projeleri kurgularken aynı bakış açısı ile fikirler sunmaya çalışıyoruz. 

İşte müşterilerimizden öne çıkan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü haberleri!

Esas Gayrimenkul’de, Topluma Duyarlılık değerlerinden yola çıkılarak yılın tamamına yayılan kapsamlı bir proje başlatıldı. Gerçekleşecek ilk etkinlikte, toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda farkındalık artırıcı bilgiler paylaşılacak. “Bakış açını değiştir, dünyan değişsin” mottosuyla yola çıkılan ayrımcı ve cinsiyetçi dilden uzaklaşmayı amaçlayan “Söylemini Değiştir” Atölyesi ile devam edecek. Çıkılan bu yolculuğun devamında, alınan eğitimlerin kazanımlarını eyleme çevrilmesi hedefleniyor.

Gilead Sciences Türkiye’de Farkındalık Atölyesi düzenlenerek, toplumsal cinsiyet eşitliği, ayrıştırıcı dil kullanımı gibi konularda interaktif çalışmalar yapıldı. Gilead’ın cinsiyet eşitliği kapsamında ele aldığı iyi uygulamaları anlatan görseller hazırlandı ve Kadınlar Günü haftasında ortak ekranlarda paylaşıldı. Kurum içinde önemli projeler gerçekleştiren Katılım ve Çeşitlilik ekibinin Kadınlar Günü için Gilead Global ile hazırladığı video paylaşıldı.

Norm Holding’de son hızıyla devam eden sürdürülebilirlik çalışmalarının odak noktalarından biri olan toplumsal cinsiyet eşitliği ile ilgili projeleri dikkat çekiyor. Bu kapsamda, 8 Mart haftasının belli günlerinde çalışanlarla farkındalık artırıcı önemli bilgiler paylaşıldı. Kadınlar Günü, Eğitimci ve Yazar Banu Özkan Tozluyurt’un toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda yeni bir bakış açısı getirecek “Bir Eşitlik Ütopyası” webinarı ile kutlandı.

Penti’nin kadını odağına alan birçok çalışan deneyimi projesinde kadını destekleyen bakış açılarını görmek mümkün. Bu Kadınlar Günü’nde Penti’de, toplantı odalarına Cumhuriyet tarihinin önemli kadınlarının ismi verilerek, her bir odaya bu kadınların hikayelerini anlatan posterler yerleştirildi ve bir kitapçık haline getirilerek paylaşıldı. Aerobik Jimnastik Dünya Şampiyonası'nda altın madalya kazanan Ayşe Begüm Onbaşı ile keyifli bir sohbet gerçekleştirildi.
Blog Yazıları

İletişim

Suadiye Mahallesi Bağdat Caddesi

No:399/B K:1 D:1

Kadıköy/İstanbul

 

Formu doldurarak veya
hello@4c1h.com email adresi ile bize ulaşabilirsiniz.
    LinkedIn’de takip et     Youtube'da takip et     Instagram'da takip et
up