BLOG
Thursday, May 30, 2019

Netflix Kurum Kültürü V2

Netflix Kurum Kültürü V2

Netflix, gerçekler üzerinden bağ kuruyor. Burada koşulsuz sevginin olduğu bir aile ortamı ve biz bir aileyiz gibi söylemler yok. Tam tersine bir gün bu Netflix takımında olmayacağını bilse bile bugün kendisi ve takım arkadaşları için en iyisini isteyen, birbirine bağlı ve güçlü takım üyeleri var.

Giriş çıkış saatleri, yıllık izin kısıtlamaları, kılık kıyafet uygulamaları gibi kuralları da yok. İşini bitirdiğin ve yapacağın zamanları, ne zaman kafanı boşaltman gerektiğini ya da uygun giyinmenin ne demek olduğunu yetişkin bir insan olarak sen zaten bilirsin diyorlar.

Peki bu kadar kuralsızlık ve serbest bir ortam varken nasıl oluyor da bahsettiğimiz bu kültürü bu kadar sağlam yerleştirerek marka değeri en yüksek kurumlardan biri olmayı başarıyorlar?

Burada yöneticilerin çok büyük bir övgüyü hakettiğini söyleyebiliriz. İzin politikaları yok ancak ihtiyacı olduğunda izne çıkan bir yöneticinin gerçekten dinlenmiş bir halde, yeni fikirlerle ofise döndüğünü görmek, ya da tamamen şeffaf bir feedback aldığında bozulmayan bir yönetici ile çalıştığını görmek rüya takım üyelerini rüya takım yapıyor.

Tüm dünyaya birçok hikaye anlatıyorsak, önce bizim kendi hikayemizi çok sesli yazmamız gerekiyor diyen Netflix’te açık olmak, birbirine güvenmek, sorumluluk almak ve daha iyi bir Netflix için çalışmak kendiliğinden gelişen bir kültür kodu haline gelmiş durumda.

Görünen o ki, dünyaya dizi film izlemesinde yeni bir boyut getiren Netflix, kurum kültürü konusunda da aynı şekilde yeni bir çağ yaşatacak.

the 4C1H team 

 

 

 

 

 




Articles

Contact

Suadiye Mahallesi Bağdat Caddesi

No:399/B K:1 D:1

Kadıköy/İstanbul

You may contact us via hello@4c1h.com
or by filling the form below:




    Follow on Linkedin     Follow on Youtube     Follow on Instagram
up